82
Українські індекси у вівторок знижувалися третю сесію поспіль
— Фондовий ринок
Українські фондові індекси завершили торговельну сесію вівторка зниженням протягом тренду, що запанував ще минулої п'ятниці: індекс "Української біржі" (УБ) за підсумками дня просів на 0,33% - до 1547,23 пункту, індекс ПФТС - на 0,81%, до 604,36 пункту.
Торговельний оборот на фондовому ринку УБ склав 75,2 млн грн, ПФТС - 37,8 млн грн.
Більшість індексних паперів УБ завершили торги зростанням, однак індикатор на "червоній зоні" утримало падіння акцій "Укрнафти" (-6,4%), що знижуються після значного зростання з кінця листопада.
Аналітик ІГ "ТАСК" В'ячеслав Іванишин у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" зазначив, що розпродажі за паперами емітента особливо активізувалися в останні 10 хвилин торгової сесії - за цей час в ринок було надіслано заявок на продаж більш ніж на 1,4 млн грн.
Активно в індексному кошику біржі, крім того, дешевшали акції концерну "Стирол" (-2,49%) і Стаханівського вагонобудівного заводу (-2,15%).
Трійку лідерів зростання склали акції Райффайзен Банку Аваль (+0,93%), Крюковського вагонобудівного заводу (+0,88%) і "Укртелекому" (+0,73%).
На ПФТС найбільше просіли акції концерну "Стирол" (-3%), "Укрнафти" (-2,73%) і "Укртелекому" (-2,06%). Лідерами зростання були: Маріупольський завод тяжмаш (+1,2%), "Дніпроенерго" (+1,11%) і "Західенерго" (+0,8%).
Польський індекс акцій українських компаній WIG-Ukrain у вівторок зріс на 0,46% - до 693,67 пункту. Обсяг торгів індексними паперами склав 13,783 млн злотих.
В авангарді зростання були акції "Вести" (+5,63%), Coal Energy (+3,53%) і KSG Agro (+2,98%).
Найбільше знизилися акції "Індустріальної молочної компанії" (-5,13%).
Як повідомив агентству начальник інвестиційно-аналітичного відділу інтернет-брокера iTrader Ігор Сабадаха, побоювання на ринках не вщухають, незважаючи на те, що європейські фондові ринки завершили сесію вівторка незначним зростанням, а американські фондові майданчики почали торги зростанням індексів на 0,6 % -0,7%.
"Швидше за все, трейдери протягом торгів відкуповували акції, які подешевшали раніше, що і сприяло зростанню індексів, проте навряд чи це підвищення можна назвати фундаментальним", - сказав він.
У той же час І.Сабадаха зазначив, що міжнародне рейтингове агентство Fitch напередодні опублікувало доповідь щодо зростання світової економіки, в якій інвестори не без подиву виявили чергове зниження прогнозних показників.
В.Іванишин у свою чергу повідомив, що негативний вплив на український ринок акцій також робить новина про відсутність домовленості щодо газу.
"Заяви Міллера (Олексій Міллер - голова правління ВАТ "Газпром" - ІФ), що цього року домовленостей не буде досягнуто, означає перехід року і проведення першого кварталу з високими цінами", - сказав він.
За оцінками експертів, в середу вирішальним для подальшої динаміки фондових індексів будуть підсумки засідання Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС США, оприлюднення яких очікується ввечері.
За словами І.Сабадахи, якщо глава ФРС повідомить про якісь нові заходи стимулювання економіки, це позитивно позначиться на фондових ринках.
У той же час В.Іванишин вважає, що ймовірність оголошення наступного раунду кількісного пом'якшення американської економіки є досить низькою.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною