Експерти допускають різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 через неузгоджені ініціативи чиновників


Експерти допускають різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 через неузгоджені ініціативи чиновників

Експерти "Консалтингової групи" А-95 "допускають, що на початку 2012 року у випадку реалізації неузгоджених ініціатив різних міністерств можливе різке зростання цін на нафтопродукти.

Про це йдеться в повідомленні групи.

"Відсутність послідовного і збалансованого підходу у держави до функціонування ринку нафтопродуктів може спровокувати різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 року і тим самим завдати удару по споживачах пального і по економіці країни в цілому", - йдеться в повідомленні.

Консалтингова група наголошує, що в даний час очікується прийняття владою двох важливих рішень: щодо ініціативи Міністерства інфраструктури щодо підвищення ставок акцизного збору і щодо обмеження імпорту нафтопродуктів.

За оцінками експертів "А-95", запропоноване Мінінфраструктури підвищення акцизу на бензин призведе до зростання цін на дизпальне для кінцевого споживача на 60 коп./літр, на бензин - на 20 коп./літр.

У свою чергу пропонований Міненерго рівень мит на імпортні нафтопродукти може викликати зростання цін на дизпальне та бензин на 0,80 і 1,30 гривні/літр відповідно.

"Державі необхідно розставити пріоритети: або збільшувати доходи бюджету, підвищуючи акцизи, або нарощувати прибутковість нафтопереробних компаній шляхом введення мит або квот на імпорт нафтопродуктів", - вважає директор "А-95" Сергій Куюн.

В іншому випадку, як вважає консалтингова група, зростання цін на бензин і дизпальне може сягнути 1,5 гривні/літр, що може змусити багатьох автомобілістів відмовитися від свого транспорту або до максимуму скоротити поїздки.

"Через підвищення акцизів на початку року і високих нафтових цін вартість пального в 2011 році зросла в середньому на 1,95 гривні/літр, що призвело до 10% зниження споживання бензину А-95 - основної марки, яку використовує приватний автотранспорт. Повністю очевидно, що аналогічне підвищення викличе не менш обтяжуючі наслідки", - вважає директор "А-95" Сергій Куюн.

На думку консалтингової групи, оптимальним рішенням у ситуації, що склалася, була б відмова від введення обмежень на імпорт, помірне підвищення акцизів (збереження нинішньої ставки на бензин і підвищення акцизу на ДП максим до 90 євро/тонна) і посилення державного контролю, спрямованого на захист внутрішнього ринку від контрабанди нафтопродуктів і фальсифікату.

"Це дозволило б захистити українські НПЗ, підвищити якість пального на ринку і наростити податкові надходження до бюджету без нарощення податкового тиску на споживачів", - йдеться в повідомленні.

Експерти консалтингової групи також відзначають, що сфері нафтопродуктозабезпечення необхідна послідовна та виважена державна політика, орієнтована на споживача.

Як повідомляло агентство, раніше експерти "А-95" прогнозували стабільність роздрібних цін на нафтопродукти в 2012 у випадку, якщо акцизи на пальне і курс гривні залишаться на рівні 2011 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua