Кредити в Україні сильно подорожчали


Кредити в Україні сильно подорожчали

За дослідженням компанії КредитМаркет, яка проводить моніторинг банківських кредитів, всі позики для фізосіб істотно подорожчали.

Деякі банки і зовсім припинили роботу з певними видами кредитів, наприклад, картковими і готівкою, кажуть експерти. Для заставних кредитів - автомобільних і іпотечних, - спостерігається не лише зростання ефективної ставки, а й зупинка видачі.

Що конкретно стало дорожче
кредити на картку - 8,27%
іпотека - 3%
кредити готівкою - 8,02%
кредит на авто - 1,05%

"Деякі банки формально кредити видавати не припиняють, але прийняття рішень затягують або висувають свідомо жорсткі вимоги до платоспроможності" - пояснив Володимир Компанієць, операційний директор КредитМаркет.

Раніше швейцарські експерти пояснювали недоступність українських кредитів жорсткою політикою нашого Нацбанку. Таку інформацію вони озвучили на зустрічі з головою НБУ Сергієм Арбузовим.

За їхніми даними, НБУ останнім часом систематично вилучає гривню з банківського сектора, щоб населення і компанії не кинулися викуповувати долари і не обвалили стабільний курс, повідомляє ForUm.

Тепер, щоб дати кредит у гривні, українським банкам доводиться позичати нацвалюту не тільки в НБУ, а і на міжбанку під грабіжницькі 40-60% річних.

Правда, останнім часом з Нацбанку звучать обіцянки послабити гривневий зашморг. Про це заявив начальник одного з департаментів НБУ Олександр Дубіхвост.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua