"Нафтогаз України" частково розрахувався в рублях за постачання російського газу в листопаді


"Нафтогаз України" частково розрахувався в рублях за постачання російського газу в листопаді

"Нафтогаз України" частково почав проводити розрахунки з ВАТ "Газпромом" в рублях, повідомляє прес-служба компанії. Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" повинна перерахувати ВАТ "Газпром" понад 972,2 млн дол за імпортований у листопаді 2011р. природний газ. Станом на сьогоднішній день компанія перерахувала Газпрому 210 млн дол і 7,2 млрд руб., йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Відповідно до підписаної 5 грудня 2011р. додаткової угоди до базового контракту купівлі-продажу газу, "Нафтогаз України" має право проводити розрахунки за імпортований природний газ до 28 числа наступного за звітним місяця.

Ціна природного газу для компанії в IV кварталі 2011р. складає близько 400 долл. за 1 тис. куб. м. Відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, яка була укладена 21 квітня 2010р., ціна природного газу визначається з урахуванням знижки в розмірі 100 дол за 1000 куб. м.

За попередніми домовленостями, компанія повинна була розраховуватися за газ до 7 числа місяця, наступного за звітним.

Раніше голова Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов заявив, що перехід на сплату за газ в рублях збереже 8 млрд дол в золотовалютному резерві України.

Нагадаємо, 8 листопада джерело в уряді повідомляло, що Україна розрахувалася за газ з Росією за жовтень. "Нафтогаз України" перерахував необхідну суму", - сказало воно.

НАК "Нафтогаз України" в жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн дол за постачання природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Азарова Україна в 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу щодо газового договору. При цьому він зазначив, що мова йде про "великий пакет документів, який визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України до Митного союзу РФ, Білорусії і Казахстану.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку з запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua