Міллер: Продаж газу в далеке зарубіжжя в 2011 р. зросте на 11%


Міллер: Продаж газу в далеке зарубіжжя в 2011 р. зросте на 11%

За підсумками 2011 року видобуток "Газпромом" газу зросте, а продажі на ринках далекого зарубіжжя перевищать показники минулого року на 11%, повідомив голова концерну Олексій Міллер прем'єр-міністру РФ Володимиру Путіну.

"Обсяг видобутку "Газпрому" складе близько 520 млрд куб.м газу. Торік ми видобули близько 508 млрд. Обсяг продажів на ринку далекого зарубіжжя перевищить 151 млрд куб.м, і це майже на 11% більше, ніж минулого року. Постачання газу на ринки країн СНД - 48 млрд кубів", - сказав Міллер під час зустрічі з Путіним.

Голова "Газпрому" констатував, що досі ціни в РФ істотно нижчі, ніж на ринках далекого зарубіжжя. "Останнім часом ми спостерігаємо стійку тенденцію зростання цін на газ в наших традиційних країнах-покупцях в Європі. При цьому на сьогоднішній день це не робить негативної динаміки на обсяги продажів. Ціна на сьогоднішній день, середня оптова ціна в Росії, в 5 разів нижча, ніж ціна за нашими довгостроковими контрактами поставки газу на кордон європейським країнам, європейським споживачам", - зазначив Міллер.

За його словами, виручені від експорту гроші спрямовуються в першу чергу на реалізацію газотранспортних проектів, створення нових газотранспортних потужностей.

"Наступного 2012 року ми введемо в дію газопровід Бованенково-Ухта - це буде найсучасніший газопровід у світі. Це газопровід, який буде забезпечувати поставку газу з родовища Бованенково на Ямалі (воно буде введено в середині 2012 року) в єдину систему газопостачання", - сказав Міллер.

Крім того, в рамках інноваційної програми "Газпром" велику увагу, за дорученням уряду, приділяє програмі газифікації - в 2011 році на програму газифікації спрямовано понад 25 млрд рублів.

За інформацією Міллера, з 2005 року майже на 10% зріс рівень газифікації в країні, в першу чергу на селі. "Якщо в середньому по країні зараз рівень газифікації вище 63%, і він зріс десь відсотків на 9, то на селі рівень газифікації зріс майже на 11% і досяг 47% в середньому по Росії", - сказав він.

Путін доручив і "далі цей темп нарощувати", розвивати газифікацію у всіх регіонах країни.

"Ми з Дмитром Анатолійовичем (Медведєвим) зустрічалися з колегами. І одна з жінок теж ставила питання про абсолютно конкретний населений пункт - це село Віля Виксунського району Нижегородської області. Разом з губернатором подумайте, що можна зробити", - звернувся прем'єр до голови "Газпрому".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua