10996
З середини грудня даішники будуть ловити порушників на ходу
Незабаром українські даішники будуть ловити водіїв-порушників прямо на ходу. Тобто виявляти порушників, перебуваючи в русі в потоці машин. Для цього патрульні авто обладнають спеціальними приладами, що фіксують перевищення швидкості, пише Сегодня.
Як розповіли нам в ДАІ, це будуть старі знайомі Візирі. Їх встановлять прямо на панелі приладів. Гроза лихачів повинна з'явитися на дорогах уже 15 грудня. Новий спосіб вилову порушників у ДАІ пояснюють тим, що з літа патрулям заборонено стояти на трасах державного значення (крім стаціонарних постів), а безпеку на дорогах контролювати якось треба, от і вирішили робити це в русі, мовляв, прилад дозволяє.
"Як тільки лихач потрапить в поле дії приладу, працівники ДАІ повинні будуть обігнати або зрівнятися з порушником, подати світловий або звуковий сигнал, щоб той зупинився на узбіччі. Якщо водій не відреагує, даішники по гучномовцю назвуть номер авто і попросять власника зупинитися. Тоді інспектори складуть протокол про порушення", - пояснює представник Державтоінспекції Чернігівської області Олена Царюк. Як розповів заступник начальника ДАІ України Володимир Резніков, ловити лихачів будуть за допомогою Візира. "Ними буде обладнано близько 350 службових автомобілів", - уточнив Резніков.
Кілька років тому таку практику відлову лихачів вже обговорювали. Але, як розповіли нам в ДАІ, тоді почалися скандали навколо Візира, мовляв, він іноді помиляється, плюс апарат повинен був пройти державну технічну експертизу, і ініціативу відклали. Тепер же ніщо не заважає використовувати прилад не тільки стаціонарно, а й на ходу. За словами даішників, прилад розпізнає, де швидкість авто, в якому він знаходиться, а де - іншого автомобіля. "Тепер водії будуть знати, що на будь-якій ділянці дороги можуть попастися, а не тільки на ділянках, які контролюються відеозйомкою, і де є пости ДАІ", - нахвалює новий спосіб столичний автоінспектор Олександр. А в прес-службі ДАІ додають, що саме через перевищення швидкості частіше трапляються аварії з трагічними наслідками. Так, за 10 місяців 2011 року перевищення швидкості стало причиною майже 6000 ДТП, в яких загинули 1219 людей.
Водії ж підозрюють, що нова практика обернеться скандалами, коли через неточні показники приладу протоколи будуть виписувати невинним. Але адвокат Вадим Володарський вважає, що, по суті, нічого не зміниться: "Залишаться ті ж питання до приладів. Апарати ж будуть і на стаціонарних постах, і при патрулюванні одні й ті ж. І, можливо, вони знову будуть "ловити" швидкість інших авто, а водії будуть скандалити і відмовлятися підписувати протоколи".
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною