0 800 307 555
0 800 307 555

Moody's може знизити рейтинг Consmin українського бізнесмена Боголюбова


Moody's може знизити рейтинг Consmin українського бізнесмена Боголюбова

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service помістило на перегляд з можливістю зниження корпоративного рейтингу та рейтингу облігацій "B2" гірничорудної компанії Consolidated Mineral (Consmin) з основними активами в Австралії та Гані, підконтрольної українському бізнесмену Геннадію Боголюбову.

Як сказано в повідомленні агентства в понеділок, таке рішення викликано більш слабкими, ніж очікувалося, фінансовими показниками в 2011 році, які, на думку Moody's, будуть зберігатися в найближчі квартали через затяжне зниження цін на марганець і фундаментальне ринкове погіршення.

Агентство, зокрема, висловлює занепокоєння з приводу здатності компанії адекватно реагувати на подальше погіршення цін на ринку марганцю та/або несприятливі валютні курси з урахуванням обмеженості товарної і географічної диверсифікації, щодо дорогої структури витрат (особливо в Австралії), і обмеженої можливості швидко їх зменшити.

У той же час Moody's звертає увагу на те, що частково ці сумніви компенсуються сильною ліквідною позицією Consmin ($206 млн на вересень цього року і доступ до $49 млн для фінансування оборотного капіталу) без істотних виплат за боргами до 2016 року.

Агентство також вказує на високу частку (25%) операцій з пов'язаними особами та розміщення $66 млн вільних коштів у ПриватБанку, великим акціонером якого є Боголюбов.

Як повідомлялося, за дев'ять місяців 2011 року Consmin збільшив продажі на 13,6% - до $536,38 млн, проте його EBITDA скоротилася вдвічі - до $105,17 млн, а чистий прибуток - в 6,2 рази, до $16,94 млн.

Компанія за дев'ять місяців збільшила виробництво марганцевої руди на 18,4% - до 2,404 млн тонн, продажу - на 66,1%, до 2,624 млн тонн. Виробництво хромітової руди зросло на 97,8% - до 225,1 тис. тонн, а продажу - на 64,3%, до 184,7 тис. тонн.

Consmin займається розвідкою, видобутком, переробкою і реалізацією марганцевих руд, а також управляє значним портфелем інвестицій. Штаб-квартира компанії розташована на острові Джерсі (Jersey) для централізації маркетингу і торговельних операцій.

Основним марганцевим активом Consmin є рудник Woodie Woodie на заході Австралії, резерви якого на кінець 2009 року становили 12,4 млн тонн 41,8%-й Mn руди. Компанія також видобуває і продає марганцеві карбонатні руди з Nsuta Mine в Гані, а також хромітові руди.

Боголюбов завершив придбання Consmin в січні 2008 року, купивши її під час запеклої 18-місячної боротьби за AUD1,3 млрд (на той час - $1,2 млрд, в даний час курс становить $1/AUD1,0051).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua