331
Мінфін Греції: Політика ЄЦБ загрожує єврозоні дефляцією
— Казна та Політика
Політика Європейського центрального банку щодо стримування цін загрожує єврозоні дефляцією, заявив у вівторок міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос. "Стабільність цін, догма, на якій збудовані операції ЄЦБ, веде до ризику дефляції", - сказав він.
Зараз у Європі на тлі боргової кризи і глобального уповільнення економічного зростання активно обговорюється та роль, яку ЄЦБ повинен грати для відновлення стабільного розвитку економіки регіону. Так, існує думка, якої дотримуються передусім представники проблемних країн, - що регулятор повинен діяти більш агресивно: знижувати ставки за своїми операціями, здешевлюючи фондування, і викуповувати держоблігації європейської "периферії" для збереження прибутковості за ними на прийнятному рівні.
У разі реалізації цих заходів інфляція в єврозоні, яку ЄЦБ за своїм мандатом зобов'язаний утримувати на рівні близько 2%, може прискоритися. Опоненти такого агресивного підходу, зокрема Німеччина, відзначають, що активні дії ЄЦБ можуть "підсадити" європейську економіку на "голку" дешевих грошей, позбавивши євро статусу надійної валюти в очах інвесторів.
Греція впродовж багатьох років була одним з лідерів єврозони щодо інфляції. Навіть незважаючи на різкий економічний спад в 2011 році, який прогнозується на рівні 5,6% ВВП, уряд вважає, що інфляція в поточному році складе 2,8%. На 2013-й планується різке уповільнення інфляції до 0,6%.
За матеріалами: РІА Новини
Поділитися новиною
Також за темою
Міносвіти розробило калькулятор для точного розрахунку зарплати вчителів — деталі
Законопроєкт про надрокористування: про просить бізнес
У Держстаті повідомили, як зріс реальний ВВП за 2025 рік
На 37% більше: три найбільші благодійні фонди України зібрали у 2025 рекордні 105,87 млрд грн — НБУ
Які виплати отримують військові після звільнення з полону — детальне роз’яснення від Міноборони
«Виведення азартних ігор з тіні»: Мінцифри пропонує змінити податки на гральний бізнес
