Український ринок акцій у середу розгубив все зростання з початку тижня


Український ринок акцій у середу завершив торги зниженням біржових індикаторів до позначок початку тижня на загостренні питання боргових проблем Італії: індекс "Української біржі" (УБ) просів на 2,85% - до 1455,48 пункту, індекс ПФТС - на 1,86%, до 556,28 пункту.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в інвесткомпанії "Сортіс", центральною подією цього дня стало підвищення найбільшим кліринговим центром Європи LCH Clearnet з 9 листопада депозитної маржі за держоблігаціями Італії, що призвело до розпродажу італійських паперів і різкого збільшення прибутковості. У результаті в першій половині дня український ринок перебував під тиском зовнішнього негативу.

Як повідомив аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, на думку кількох експертів, при поточному рівні прибутковості держоблігацій Італія не зможе рефінансувати свої борги.

Аналітик інвесткомпанії "ІФГ Капітал" Олексій Сидоров вважає, що на руку "ведмедям" зіграла також заява представника президента РФ Дмитра Медведєва про відсутність планів істотного збільшення частки в Європейському фонді фінансової стабільності, тоді як раніше драйвером зростання ринків були надії на допомогу Європі країн БРІКС.

Обсяг торгів на фондовому ринку УБ склав 128,1 млн грн, на ПФТС - 21,7 млн грн.

На УБ більшість паперів індексного кошика завершили торгову сесію в "червоній зоні". У лідерах зниження акції Авдієвського коксохімічного заводу (-4,72%), Укрсоцбанку (-4,33%) і "Мотор Січі" (-3,8%). Підтримку індексу надали тільки папери Єнакіївського металургійного заводу (+4,97) і "Укрнафти" (+0,18%).

При цьому аналітик брокерського дому "Відкриття" Леонід Білозерський зазначив, що котирування Єнакіївського метзаводу з 20 жовтня зросли на 70,78%. "Чутки про викуп акцій компанії мажоритарним акціонером нагадують торішню ситуацію зі злетом ціни паперів "Укрнафти", - додав він.

Більше за інших на ПФТС просіли акції Маріупольського заводу важкого машинобудування (-11,56%), "Західенерго" (-8,89%) і Райффайзен банку Аваль (-6,21%).

Польський індекс акцій українських компаній WIG-Ukrain у середу знизився на 1,99% - до 747,68 пункту при обсязі торгів 5,059 млн злотих.

Сильніше за інших просіли акції "Вести" (-3,62%), "Агротону" (-3,51%) і "Садової Груп" (-2,98%). Виросли папери "Овостар" (+1,39%), KSG Agro (+1,24%) і Coal Energy (-0,83 %).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua