732
Фюле: Євросоюз не закривав двері перед Україною
Інтерес Євросоюзу до підписання угоди про асоціацію з Україною залишається. Угода, як і раніше, залишається важливою як для ЄС, так і для України.
Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Ніхто перед Україною ніяких дверей не закривав. Ми кілька років працювали над угодою про асоціацію для того, щоб закрити двері. Це абсолютна нісенітниця і я її абсолютно відкидаю", - зазначив Фюле.
"Наш інтерес до підписання угоди про асоціацію залишається. Договір є важливим для України і важливим для Європейського Союзу", - додав він.
Відповідаючи на запитання, чи не суперечить створення зони вільної торгівлі з СНД договору про зону вільної торгівлі з ЄС, Фюле сказав: "Немає проблеми в тому, щоб укласти договори про зону вільної торгівлі з Брюсселем чи країнами членами ЄС - з одного боку, і з Москвою, Мінськом - з іншого".
Нагадаємо, 11 жовтня верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон заявила, що вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко підтвердив вибірковість застосування правосуддя в Україні. Вона зазначила, що Євросоюз буде враховувати це у своїй політиці щодо України.
У відповідь на заяву Ештон президент Віктор Янукович сказав, що підписання угоди про асоціацію з ЄС можна відстрочити, якщо Євросоюз не готовий відбити в документі перспективу членства України в ЄС.
"Я сказав, що якщо ви не готові підписувати цю угоду сьогодні, давайте почекаємо завтра, давайте післязавтра. Давайте наберемося терпіння. Ви в чомусь не впевнені в Україні - давайте подивимося, як далі будуть йти в Україні реформи, як ми будемо рухати", - сказав глава держави.
Янукович вважає, тільки така принципова позиція України впливає на процес підготовки угоди про асоціацію. Інших факторів, у тому числі і судових процесів стосовно Юлії Тимошенко та інших чиновників її уряду, немає.
За матеріалами: Фокус
Поділитися новиною
Також за темою
Ірландські банки створили власний сервіс миттєвих переказів
Польща розробляє перший у Європі сучасний протидроновий щит
Xiaomi припинила підтримку більше 40 смартфонів — перелік
Цього року планують відремонтувати понад 1000 км колій по Україні
WhatsApp готує запуск платної підписки з розширеними функціями
Іран планує стягувати мита з нафтових танкерів у Перській затоці — CNN
