Янукович: Результати переговорів України і Росії по газу будуть оголошені найближчим часом


Янукович: Результати переговорів України і Росії по газу будуть оголошені найближчим часом

Україна і Росія найближчим часом оголосять про результати переговорів про перегляд газових угод. Про це 18 жовтня заявив Президент України Віктор Янукович на спільній прес-конференції в Донецьку з Президентом Росії Дмитром Медведєвим, повідомляє радіо "Свобода".

Медведєв, у свою чергу, підкреслив, що газові контракти можуть бути переглянуті тільки на взаємовигідних умовах.

Раніше лідери держав взяли участь у другому російсько-українському міжрегіональному економічному форумі. На ньому були підписані 12 документів про двостороннє співробітництво в торгово-економічній, науково-технічній і культурній сферах.

Нагадаємо, как заявив на другому Українсько-російському міжрегіональному економічному форумі у Донецьку Президент України Віктор Янукович, він переконаний, що ефективне міжрегіональне співробітництво сьогодні є тим інструментом, який дозволяє Україні та Росії динамічно розвивати перспективні напрямки двостороннього партнерства.

"Сьогодні міжрегіональне співробітництво - один із найбільш динамічних і перспективних напрямків українсько-російського партнерства", - зазначив Янукович.

За словами Президента, він та його російський колега позитивно оцінили суттєве зростання товарообігу між Україною та Росією, який цього року вперше в історії відносин двох країн перевищив 50 мільярдів доларів. "Великий внесок у цю справу роблять наші регіони. Міжрегіональне співробітництво виходить на цілком новий сучасний рівень", - сказав глава держави.

Президент звернув увагу на обопільну зацікавленість сторін у нарощуванні взаємодії між регіонами. "Характерна для міжрегіонального рівня атмосфера прийняття рішень, я б сказав, набагато легша, ніж на рівні держав... Такий підхід до налагодження ефективних контактів має бути прикладом для центральних органів влади", - резюмував Янукович.

Крім того, Президент України наголосив на важливості спрощення процедур прикордонно-митного контролю для розвитку успішної міжрегіональної співпраці України та Росії.

"Сьогодні ми вже маємо гарний приклад у цьому напрямку. На даний момент успішно себе зарекомендував експеримент зі спрощення процедури прикордонно-митного огляду пасажирів поїзда Київ-Москва", - зазначив Президент.

"Ми маємо достатньо позитивної інформації від наших громадян... Але ми не повинні зупинятися на досягнутому", - сказав Янукович. Він запропонував прискорити роботу з поширення аналогічної практики контролю на всі поїзди, що курсують між Україною та Росією.

Президент висловив упевненість, що такий крок оцінять тисячі російських уболівальників, які відвідають Україну під час Євро-2012.

Зокрема, звертаючись до теми Євро-2012, Янукович побажав російській збірній з футболу вийти у фінал і зустрітися там з українською командою.

"Ми говорили з Дмитром Анатолійовичем, що дуже добре було б, щоб ми зустрілися не на ранній стадії чемпіонату, а зустрілися пізніше, бажано у фіналі", - сказав Янукович на засіданні українсько-російського економічного форуму в Донецьку.

Також, Янукович переконаний, що важливим напрямком співробітництва України та Російської Федерації є розвиток і налагодження авіасполучення.

Глава держави підкреслив, що останнім часом збільшується кількість авіарейсів між Україною та Росією, зокрема між столицями двох країн.

"З кожним роком ми перевозитимемо пасажирів усе більше й більше. Водночас нам треба весь час цю співпрацю вдосконалювати. Відкриття нових авіамаршрутів має перспективу в плані розвитку міжрегіонального співробітництва", - зазначив глава Української держави.

В свою чергу Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія і Україна не повинні обмежувати свої відносини газовими питаннями.

"Російсько-українські відносини не повинні зводитися тільки до розмов про те, за якими цінами купувати газ або як вибудовувати навіть такий важливий напрямок співпраці, як енергетичне співробітництво. У нас є й інші цінності, якими потрібно навчитися правильним способом розпоряджатися і розвивати їх", - зазначив Медведєв.

Нагадаємо, очікується, що в ході зустрічі глави держав піднімуть питання щодо газових контрактів і можливості заниження з боку РФ ціни на газ для України.

Напередодні, Президент України Янукович в інтерв'ю західним журналістам заявив, що Україна підвищить ціни на газ для населення, якщо не домовиться з Росією.

Зазначимо, газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") буде переглянуто. Росія ж наголосила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, згідно з якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Ціна на російський газ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua