0 800 307 555
0 800 307 555

Парламент підключився до боротьби з фінансовою пірамідою МММ-2011


Парламент підключився до боротьби з фінансовою пірамідою МММ-2011

Парламент підключився до боротьби з фінансовою пірамідою МММ-2011, в легітимності якої раніше засумнівалися чиновники Держфінпослуг і Антимонопольного комітету, а також "ПриватБанк".

Як повідомляє biz.liga.net, народні депутати України Олександр Фельдман (фракція Партії регіонів) і Олег Гейман (група "Реформи заради майбутнього") запропонували розширити в ст. 39 закону "Про телекомунікації" повноваження операторів і провайдерів телекомунікацій. Тепер вони "зобов'язані на підставі рішення суду обмежувати доступ своїх абонентів до ресурсів, через які здійснюється діяльність з надання фінансових послуг без ліцензій", - йдеться в проекті №9232.

Як пише "Комерсант-Україна" в матеріалі "Фінансовим пірамідам відключать Інтернет", у системи МММ-2011 є сайт, але він знаходиться в доменній зоні. com - поза українською юрисдикцією - і не може бути закритий. З прийняттям закону Держфінпослуг зможе через суд закрити українцям доступ до веб-ресурсу системи, яка не має ліцензії. Зокрема, Інтернет-провайдери заблокують доступ до веб-сторінки МММ-2011, а телефонні оператори - до номерів фіксованого або мобільного зв'язку організації.

"Це зробить неможливою діяльність фінансових пірамід в Україні з обману легковажних громадян через Інтернет-ресурси", - вважають депутати.

Нагадаємо, "ПриватБанк" блокуватиме онлайн-платежі учасників так званої Фінансової соцмережі МММ-2011, діяльність якої має ознаки фінансової піраміди.

Як повідомляв УНІАН, з початку осені в Києві та регіонах України почали з'являтися яскраво-помаранчеві білборди, на парканах і тротуарах - написи фарбою, що рекламують фінансову піраміду "МММ-2011".

Організатором піраміди виступає Сергій Мавроді, засновник подібного товариства в Росії в 1990-х роках. Тоді "МММ" збирала вклади населення, обіцяючи їм високі відсотки від прибутку. Виплати здійснювалися виключно за рахунок коштів, внесених новими учасниками піраміди. Але незабаром організація припинила свою діяльність, не повернувши вклади понад 10 млн. осіб.

Учасники "МММ-2011" в Україні стверджують, що основні принципи роботи піраміди залишилися тими ж, що і 17 років тому. Проте,українці, за їхніми словами, активно вкладають в піраміду.

За інформацією Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, юридична особа "МММ-2011" статус фінансової установи не отримувала і тому не може займатися наданням фінансових послуг, що передбачають пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua