Goldman Sachs: Світовий фінансовій системі загрожує повторення кризи 2008 р. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Goldman Sachs: Світовий фінансовій системі загрожує повторення кризи 2008 р.

Казна та Політика
780
Світова фінансова система ризикує пережити кризу, подібну до тієї, що сталася в 2008 році, якщо боргові проблеми єврозони загостряться і перекинуться на банківський сектор США, вважає глава Goldman Sachs Asset Management Джим О'Ніл.
"Це те, де паралелі з кризою 2008 року доречні, хоча я і вважаю, що вони занадто перебільшені, - цитує слова Дж.О'Ніла агентство Bloomberg. - Тоді ми бачили, що фінансова система практично вибухнула, банки перестали кредитувати один одного, компанії були змушені скорочувати запаси продукції, і всі ми бачили, що сталося пізніше. Зараз ми не далекі від подібного розвитку подій".
"З урахуванням того, що європейські проблеми поширюються з Греції на інші країни регіону, особливо на Італію, стає ясно, що система не може впоратися з ними легко, і криза може розростися за межі єврозони", - відзначає він.
Світові фондові ринки цього тижня втратили понад $3,4 трлн капіталізації, оскільки нові стимулюючі заходи, оголошені Федеральною резервною системою (ФРС), і обіцянку міністрів фінансів і голів Центробанків країн G20 підтримати економіку не змогли послабити побоювання інвесторів, пов'язані з тим, що світова економіка стоїть на порозі нової рецесії.
За словами Дж.О 'Ніла, план ФРС щодо зміни структури балансу на користь більш "довгих" паперів не переконав інвесторів у своїй здатності підтримати економічне зростання США.
"Страх, що все залежить від ФРС, одночасно з європейським негативом все більше посилює занепокоєння людей, - заявив Дж.О 'Ніл. - Дії ФРС були сприйняті ринками негативно, і це сталося вперше з початку 2009 року, коли ринки відкидають стимулюючі заходи Центробанку".
Реакція фондового ринку США на останні кроки ФРС разюче відрізняється від того, що відбувалося після оголошення американським ЦБ про запуск другого раунду кількісного стимулювання (QE2).
З серпня 2010 року, коли глава Федерального резерву Бен Бернанке дав зрозуміти, що Центробанк готовий до QE2, до моменту закінчення цієї програми в червні 2011 року фондовий індекс Standard & Poor's 500 додав 24%.
"Рішення для США полягає не в нових діях ФРС, а в прийнятті політичних заходів, які б підштовхнули американські компанії до збільшення інвестицій і кількості робочих місць", - вважає Дж.О 'Ніл.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас