0 800 307 555
0 800 307 555

Грецький парламент ратифікував закон, який допоможе країні отримати допомогу ЄС


Грецький парламент ратифікував закон, який допоможе країні отримати допомогу ЄС

Парламент Греції в середу ратифікував закон, який забезпечить країні, яка відчуває економічні труднощі, довгострокову фінансову підтримку Євросоюзу.

За закон проголосували 183 депутати 300-місцевого парламенту, 38 виступили проти.

Законопроект наділяє Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) асигнуваннями ЄС у розмірі 440 млрд євро, які він зможе використовувати для "порятунку" суверенних країн. Критики фонду заявляють, що ліквідність в його розпорядженні недостатня для боротьби з повномасштабною кризою суверенного боргу в єврозоні.

EFSF буде відповідати за фінансування Греції при реалізації 109-мільярдного пакету допомоги, схваленого Євросоюзом у липні поточного року на додачу до 110 млрд кредитних підтримки Греції, які були виділені в травні 2010-го.

Документ перебуває в процесі ратифікації всіма 17 країнами єврозони.

Тим часом провідні профспілки Греції в середу повідомили про те, що країну в жовтні чекають два загальні страйки.

Добові страйки планується провести 5 та 19 жовтня, як заявили представники профспілки держслужбовців ADEDY і конфедерації працівників приватного сектора GSEE.

Зазвичай в дні загальних страйків в Греції закриті державні установи, навчальні заклади й банки. У лікарнях працює тільки черговий персонал. Також не ходять громадський транспорт, потяги і пороми, а участь у страйку диспетчерів аеропортів призводить до перебоїв з авіасполученням.

Профспілки протестують проти політики уряду, який в обмін на кредити ЄС і МВФ скорочує державні витрати, урізує зарплати і пенсії і підвищує податки.

Вже у четвер, 22 вересня, в Афінах пройде загальний добовий страйк транспорту, до якого також приєднається низка державних і муніципальних установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua