Ердоган: Туреччина готується до введення санкцій стосовно Сирії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ердоган: Туреччина готується до введення санкцій стосовно Сирії

Казна та Політика
261
Влада Туреччини призупинила переговори з керівництвом Сирії з питання масових заворушень в цій близькосхідній країні і оголосила про намір ввести санкції стосовно неї. Відповідну заяву зробив прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.
"Я призупинив переговори з керівництвом Сирії. Я не хотів такого розвитку подій, але сирійська влада змусила мене прийняти дане рішення, - заявив Ердоган на полях чергової сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ООН) в м. Нью-Йорку після зустрічі з американським президентом Бараком Обамою. - США вже ввели санкції стосовно Сирії. Наші міністри закордонних справ обговорять аналогічні заходи, які може прийняти турецька сторона".
Туреччина, яка є головним торговельним партнером Сирії, до останнього моменту опиралася прийняттю обмежувальних заходів стосовно Дамаска, оскільки аналогічний тиск, який чинився Анкарою раніше на Ірак, а тепер і на Іран, негативно позначився на сирійській економіці. Туреччина виступає головним посередником між країнами Заходу і Сирією, вона є єдиною мусульманською країною-членом НАТО і розраховує вступити в Європейський союз.
Відзначимо, напередодні уряди Євросоюзу досягли принципової згоди про заборону на інвестиції європейських компаній у розвідку, видобуток і переробку нафти в Сирії.
Європейським компаніям буде заборонено створювати спільні підприємства в Сирії, надавати кредити сирійським компаніям і купувати частки в них. "Мета цього - обмежити доступ режиму до фінансів у довгостроковій перспективі", - повідомили дипломатичні джерела в ЄС.
Нагадаємо, Євросоюз готує новий пакет економічних санкцій стосовно Сирії, націлившись на ключовий для економіки країни нафтогазовий сектор. Слідом за введенням 2 вересня ц.р. ембарго на поставки нафти з Сирії, ЄС збирається ввести заборону на інвестиції в нафтогазовий сектор країни, що надасть додатковий тиск на Президента Сирії Башара Асада і чинний уряд.
Під питанням поки залишається введення санкцій стосовно найбільшої в Сирії телекомунікаційної компанії, що надає послуги стільникового зв'язку - Syriatel, яка також є джерелом надходжень у казну Асада.
Раніше прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Бернар Валеро підтвердив, що ЄС готує нові санкції стосовно Сирії у відповідь на жорстоке придушення антиурядових виступів у країні. При цьому Валеро повідомив, що черговий пакет санкцій буде спрямований проти компаній, які "будь-якою мірою пов'язані з репресіями стосовно демонстрантів".
Нагадаємо, серед європейських нафтових компаній, що працюють у Сирії, такі гіганти як англо-голландська Royal Dutch Shell і французька Total.
Зазначимо, після того як Євросоюз, найбільший покупець сирійської нафти, заборонив її імпорт, міністр фінансів Сирії Мохаммад аль-Джлейлаті заявив, що уряд має намір продавати нафту, від якої відмовилася Європа, в Росію, Китай та інші неарабські країни. За його словами, уряд не хвилюється з приводу санкцій, і вони не впливають на економіку.
"Ми будемо або переробляти її... або продавати прямо Росії, Китаю або будь-якій країні, яка готова купувати нашу нафту. В іншому випадку будемо створювати запаси", - сказав Джлейлаті, не пояснивши, чи планує Сирія призупинити видобуток.
До цього Сирія продавала в Європу в середньому 110-150 тис. барелів нафти на добу, в основному в Німеччину та Італію.
Нагадаємо, з середини березня 2011 р. в Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших державах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники протестів вимагають відставки президента країни Башара Асада та проведення політичних реформ. Глава держави пішов на деякі поступки опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, який діяв у країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію.
Сирійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту, в тому числі застосовуючи армійські підрозділи. США і Євросоюз ввели санкції стосовно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини та застосування зброї проти мирних жителів.
За даними ООН, за шість місяців протестів у цій країні з вимогою відставки президента Асада було вбито понад 2 тис. 200 осіб. У той же час влада Сирії називає значно меншу цифру - близько 1 тис. 400 осіб.
У той же час, згідно з повідомленням помічника генерального секретаря альянсу з політичних справ і політики безпеки Дірка Бренгельманна, планів щодо військового втручання в ситуацію в Сирії НАТО не має.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас