Чим замінити імпортні товари? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим замінити імпортні товари?

Казна та Політика
582
Кабінет міністрів затвердив Державну програму розвитку внутрішнього виробництва.
Про це УНІАН повідомили в прес-службі першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва.
Згідно з повідомленням, перший етап реалізації Програми розрахований на період 2012-2015 рр.
Таким чином, за словами Клюєва, уряд України направить свої дії на активізацію процесів імпортозаміщення.
Мета програми - підвищення економічної стійкості держави за рахунок розвитку внутрішнього виробництва.
"Ми повинні на повну потужність активізувати процеси імпортозаміщення. Україна має все необхідне для збільшення обсягів власного випуску продукції, яка сьогодні імпортується - це значний природно-ресурсний, виробничий, науково-технічний і трудовий потенціали. Ключовим напрямом економічної політики України є розширення внутрішнього ринку", - сказав Клюєв.
Як зазначив перший віце-прем'єр, сьогодні вступ України до СОТ значно звузив можливості проводити політику протекціонізму щодо вітчизняного виробництва, більш прагматичним стає співробітництво з країнами СНД, серйозні завдання стоять перед вітчизняними виробниками і у зв'язку з активізацією процесу створення зони вільної торгівлі з ЄС.
За його словами, разом з високою залежністю української економіки від імпорту енергоносіїв негативний вплив на зовнішньоторговельний баланс країни надає імпорт машин, обладнання, механізмів і транспортних засобів, об'єм якого склав в 2010 році 12,7 млрд. дол США (майже 21 %) та імпорт хімічної продукції обсягом 10,1 млрд. дол США (майже 17%).
"Українська промисловість виявилася нездатною відвоювати втрачені ринки електричних машин та устаткування (обсяг імпорту - 3,6 млрд. дол), і протистояти експансії імпортних легкових автомобілів (1,7 млрд. дол)", - зазначив Клюєв.
За його словами, сировинний ухил виробничої структури, розрахований переважно на потребу експорту, робить промисловість і всю економіку надзвичайно залежними від кон'юнктури зовнішнього ринку, стримує розвиток внутрішнього ринку і звужує можливості для економічного розвитку України.
Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що потенціал з імпортозаміщення є в усіх галузях. Це, за його словами, стосується і машинобудування, у тому числі - сільськогосподарського та хімічного, і легкої промисловості, виробництва лікарських засобів.
Клюєв також заявив, що значний потенціал для розвитку є в авіаційній промисловості та ОПК. Також Україна зобов'язана за найближчі 10 років суттєво збільшити забезпечення себе енергоносіями власного видобутку.
Як повідомляв УНІАН, наприкінці липня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України розробити комплексну програму підтримки експорту й імпортозаміщення.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас