643
В Білорусі операції з нерухомістю проходять по курсам "чорного" валютного ринку
— Нерухомість
Влада Білорусії з середини вересня перестане штучно підтримувати курс національної рубля. Однак на цінах на нерухомість, вартість якої традиційно прив'язана до американського долара, це серйозним чином не позначиться, адже операції з житлом вже давно проходять по курсам "чорного" валютного ринку, відзначають ріелтори.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що з середини вересня курс білоруського рубля буде визначатися попитом і пропозицією. "Ми не плануємо штучно підтримувати курс", - цитує РБК білоруського лідера.
За словами глави держави, ринковий курс білоруського рубля буде визначений на додатковій сесії торгів на валютній біржі. На ній можна буде вільно купити і продати долари, євро, російські рублі та іншу валюту. "Всім охочим придбати валюту, від чого аж стогне наше населення, особливо в Мінську, така можливість буде надана", - пообіцяв білоруський лідер.
Між тим, "чорний" курс долара в Білорусі неухильно зростає. Як передає Telegraf, 29 серпня у інтернет-валютників середній курс купівлі-продажу долара становив 8,7 тис. білоруських рублів, що на 72% вище курсу, встановленого Нацбанком (5 тис. рублів).
Можна припустити, що якщо влада країни перестане регулювати ситуацію з валютою, то курс долара виросте до рівня, встановленого на "чорному" ринку. Як ринок нерухомості відреагує на такі зміни?
Ірина Сусько, заступник директора ГК "Мольнар" з комерційних питань:
"Сьогодні - і це визнають усі, кого торкнулися проблеми на валютному ринку Білорусі - курс долара на чорному ринку перевищує офіційний практично вдвічі. Є чимало випадків, коли долар уже купують по 10 тис. біл. руб. за одиницю. Практично всі операції, де задіяна валюта (в нерухомості, в тому числі) відбуваються з урахуванням саме "чорного" курсу, який в середньому складає ці самі 8 500, в перспективі офіційні.
Якщо влада запропонує саме це співвідношення (8 500 руб/$1), то на ринку нерухомості цей факт не особливо позначиться. Всі і так працюють приблизно з таким курсом і при розрахунку виходять з цієї цифри. Якби як офіційний був запропонований курс, який значно перевищує "чорний", можна було б навіть очікувати на зниження цін на ринку нерухомості в доларовому еквіваленті.
Проте варто зазначити - поки валюти не буде у вільному доступі для населення, жодного зростання офіційного курсу долара ситуацію не врятує. Сьогодні умови поки що диктує "чорний ринок".
Докладніше про те, як ринок нерухомості Білорусі пережив девальвацію національної валюти, читайте у статті Prian.ru "Нерухомість в Білорусі: шокова терапія".
За матеріалами: Prian.ru
Поділитися новиною