Азаров: Кабмін підготував заходи щодо запобігання кризи в Україні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Азаров: Кабмін підготував заходи щодо запобігання кризи в Україні

Казна та Політика
958
Уряд підготував цілий ряд комплексних заходів щодо запобігання кризових явищ в економіці України. Про це в ході лекції студентам Київського національного університету ім. Тараса Шевченко заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.
"Перш за все, необхідно зберегти стабільність національної грошової одиниці. Для цього ми дуже економно витрачаємо валюту, ми зберігаємо валютні резерви на необхідному рівні, тобто повністю покриваємо всі потреби нашого імпорту. Ми зробимо все для того, щоб в країну приходили капітали і таким чином збільшували валютні резерви нашої країни", - сказав Азаров.
За його словами, уряд серйозно працює над програмою імпортозаміщення. "З боргами треба зупинятися, тобто борги брати в наймінімальніших обсягах. Перш за все, необхідно повертати наявні борги. У рамках заміщення ми можемо йти на борги, але тільки обережною політикою в цьому напрямку. Уряд не повинен особливо розбазарювати ресурси, а повинен економити і завжди мати хороший загашник", - зазначив прем'єр.
Також він повідомив, що зараз в України є близько 40 млрд грн, у тому числі 24 млрд грн у валюті, тому якщо навіть трапиться падіння експорту, Україна певний час протримається на цій подушці безпеки. Резюмуючи, прем'єр зазначив, що такий комплекс заходів дозволяє відносно спокійно дивитися в майбутнє. Крім того, за його словами, фундаментальних причин для кризи немає і повномасштабної кризи, яка була, не буде.
Нагадаємо, що станом на 19 серпня міжнародні валютні резерви Національного банку України перевищили 38,2 млрд дол, і урядові чиновники на сьогоднішній день не бачать підстав для девальвації гривні. "На сьогоднішній день платіжний баланс в Україні позитивний, причому є тенденція зростання позитивного сальдо, хоча торговий баланс у нас поки негативний, але він переконливо компенсується припливом по фінансовому рахунку. Це говорить про те, що за інших рівних умов, незважаючи на ті ризики, що є у світі, іноземні інвестори почали Україні довіряти і це вселяє велику впевненість, що ситуація у фінансовій частині досить стабільна... У разі якихось зовнішніх шоків, у Національного банку України є можливість підтримати курс, згладити коливання, валютні резерви НБУ достатньо великі, понад 37 млрд, і можливості для згладжування курсу є", - нещодавно заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова. Також вона зазначила, що рівень зростання ВВП України до кінця 2011 р складе 4,7-4,8%.
Також уряд посилює виконання програми імпортозаміщення. "Дерегуляція зовсім неповна. І я особисто в кожній сфері прискіпливо дізнаюся, що робиться в цій сфері. Наша програма імпортозаміщення має спиратися на потужний потенціал вітчизняного виробництва, тому ресурси держави і банків ми надалі направимо саме сюди", - раніше заявляв Азаров. В основному це поки стосується газової галузі (наміри підвищення власного видобутку газу) та виробництва лікарських препаратів.
Крім того, на думку глави групи радників глави НБУ Валерія Литвицького, макроекономічні індикатори липня дають підстави розраховувати на те, що Україна краще готова до всіх можливих викликів і за сприятливого розвитку подій ми маємо шанси на покращення показників, закладених до бюджету за основними параметрами економіки: зростання, інфляції, цінової та курсової стабільності.
За оцінками НБУ зростання ВВП в липні 2011 р. прискорилося і склало близько 7,5% в річному вимірі (3,8% в II кварталі). Також у НБУ відзначають, що в липні відбулося істотне прискорення зростання індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) - до 10,8% у річному вираженні (9% в червні). За 7 місяців зростання ІВБГ становив 9,5% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Основним чинником посилення економічної активності було значне зростання врожайності зернових культур (+24% в порівнянні з відповідним періодом минулого року). Збільшення сільськогосподарського виробництва в липні на рівні більше 14% в річному вираженні забезпечило 4,6 в.п.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас