0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Кредити дорогого варті


Кредити дорогого варті

Вчора Промінвестбанк (ПІБ) повідомив своїм клієнтам про підвищення базової ставки овердрафт на вересень з 18% до 24% річних. Така вартість коротких грошей для поповнення обігового капіталу клієнтів поширюється на договори овердрафтів з плаваючою ставкою, укладені раніше, і які будуть укладені в цьому місяці. Ставка овердрафту підвищується вже три місяці поспіль після того, як вона досягла мінімального з початку року рівня - 13,9% річних (у січні вона становила 20%).

ПІБ - не єдиний банк, що має таку високу вартість коротких кредитних ресурсів. На цьому рівні овердрафт пропонують для малого та середнього бізнесу ПриватБанк і УкрСиббанк (для беззаставних кредитів). Найбільші банки, опитані вчора, стверджували, що не підвищували ставку овердрафт останні два місяці, але готові змінювати її. "Ставка буде змінюватися в залежності від загальної ситуації на ринку", - відзначив в. о. начальника управління клієнтів мікро- та малого бізнесу Укрсоцбанку Дмитро Пипський.

Фінансисти наголошують, що базові ставки застосовуються до клієнтів диференційовано залежно від їх кредитної історії та фінансового стану. Наприклад, в УкрСиббанку овердрафти надають тільки клієнтам, які обслуговуються в установі не менше року. "Ставка також залежить не тільки від якості покриття (забезпечення), рівня ризику клієнта, але і від обсягів крос-продажів: валютні платежі, купівля-продаж валюти, зняття готівки, зарплатно-карткові проекти, еквайринг, документарні операції. Тобто, якщо клієнт активно користується продуктами, то ставка для нього може бути переглянута у бік зниження", - розповів директор департаменту корпоративного бізнесу банку "Фінанси та Кредит" Дмитро Спичак.

Подорожчання кредитів банкіри пояснюють падінням ліквідності банківської системи. "Це поточне відображення ситуації на міжбанківському ринку. Овердрафт фондується в основному за рахунок коштів, залучених з міжбанку, що відбивається на ціні коротких коштів для клієнтів", - сказав директор з розвитку корпоративного сектора і філіальної мережі ПІБ Владислав Кравець. 30 серпня залишки коштів на кореспондентських і поточних рахунках банків склали 12,9 млрд грн. Це призвело до максимальної з 19 березня 2009 року вартості кредитів овернайт на міжбанку в 13,2%. Таку динаміку банкіри відображають і в інших продуктах. "В останній тиждень намітилася тенденція до підвищення ставок по депозитах, отже, і ставки по кредитах будуть переглядатися", - пояснив Дмитро Спичак.

Втім, зростання ставок може зупинитися. "Як тільки обсяг кореспондентських рахунків підніметься до 18 млрд грн, то ціна на ресурси відразу знизиться", - упевнений Владислав Кравець. Наприкінці місяця Мінфін погасив свої облігації на 1,6 млрд грн в основному за рахунок власних коштів, і ця сума повинна з'явитися в системі (вчора коррахунки банків вже підвищилися на 883,5 млн грн, до 13,79 млрд грн). У вересні уряд погасить держоблігації ще на 5,9 млрд грн, але підвищення ліквідності банкіри не зможуть відобразити у своїх ставках раніше жовтня. "Овернайт вже подешевшав до 8-10%, і з продовженням ситуації клієнти стануть просити відобразити це зниження в своїх кредитних ставках", - вважає Кравець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування