600
Венесуела повертає з зарубіжних банків золото на 11 млрд дол.
— Казна та Політика
Президент Венесуели Уго Чавес заявив про наміри перевести золоті запаси країни зі Сполучених Штатів і Європи в сховища центробанку. Вищі посадові особи країни рекомендували уряду повернути усі 11 мільярдів доларів золотовалютних резервів із банків Америки, Європи, Китаю, Росії та Бразилії. Там вони лежать з 1980-го року. Президент підтримав таке рішення
"Я згоден з тим, що все це золото потрібно перевезти в сховища Центрального банку. Ми могли б збільшити міжнародні запаси. У нас є 11 мільярдів доларів золотовалютних резервів і не можемо дозволити, щоб їх забрали", - пояснив свої дії Уго Чавес. Повідомляє телеканал UBR.
Венесуела - одна з найбільших золотовидобувних країн Латинської Америки. Щороку в країні виплавляють понад 4 тонни коштовного металу. Зараз золотовалютні запаси країни становлять майже 30 мільярдів доларів, понад 18 з яких - сам жовтий метал. Уго Чавес зазначив, що незабаром стратегічні резерви Венесуели зростуть, оскільки він ухвалив рішення про націоналізацію розвідки й видобутку золота.
"Дуже добре, що понад 60% наших оперативних резервів у золоті, адже воно зростає в ціні. Вчора вартість його сягнула позначки 1800 доларів за унцію. Таким чином, ми захистимо резерви і використаємо ці ресурси", - підтримав президента Джордж Гордан, міністр фінансів і економіки Венесуели.
Велика частина родовищ золота зосереджена в районі так званої мінеральної дуги Гуайани на півдні країни.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Український ІТ-експорт зріс до $555 мільйонів
За поточних темпів на розмінування України знадобиться 83 роки, — Рахункова палата
Від сьогодні в Україні починають діяти експортні мита на сою та ріпак
Мінекономіки та бізнес запускають новий формат дерегуляції
Україна наростила валютні резерви до 46 млрд доларів
Нові штрафи до 51 тис. грн: за що доведеться заплатити