0 800 307 555
0 800 307 555

Встановлення лічильників води та тепла в будинках може стати обов'язковим

Енергетика
1599
В Україні до 1 січня 2015 року планується обов'язкове обладнання житлових багатоквартирних і приватних будинків побудинкових приладів обліку води та тепла.
Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться в законопроекті "Про комерційний облік теплової енергії і води у сфері комунальних послуг", презентованому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства" під час круглого столу "Партнерство ОСББ, теплопостачальних підприємств та інших виконавців житлово-комунальних послуг".
Згідно з документом, комерційний (приладовий) облік теплової енергії води - це визначення за допомогою вузла обліку обсягу споживання та/або реалізації теплової енергії/об'єму води, на підставі якого проводяться взаєморозрахунки між споживачами та суб'єктами господарювання, що надають послуги з централізованого опалення, централізованого постачання теплової енергії, холодної і гарячої води. Облік води лічильниками, встановленими в квартирах багатоквартирних будинків, не є комерційним.
Планується, що централізоване постачання споживачів теплової енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання здійснюється за умови її обов'язкового комерційного обліку: для фізичних осіб - власників будівель з 1 січня 2014 року; для юридичних осіб, які здійснюють управління багатоквартирним будинком - з 1 січня 2015 року, для інших споживачів - з 1 січня 2013 року.
Також передбачається, що централізоване постачання споживачів холодної (питної) та гарячої води здійснюється за умови її обов'язкового комерційного обліку: для фізосіб - власників будівель (у тому числі власників/співвласників приватних садибних будинків) - з 1 січня 2014 року; для юросіб, які здійснюють управління багатоквартирним будинком, - з 1 січня 2015 року; для інших споживачів (у тому числі дачних, садових і гаражних кооперативів, власників індивідуальних гаражів) - з 1 січня 2013 року.
Порядок та особливості здійснення комерційного обліку теплової енергії і води при наданні послуг з централізованого опалення, централізованого постачання теплової енергії, холодної та гарячої води встановлюється Кабінетом міністрів.
Планується, що норми цього закону не поширюються на будівлі, що перебувають в аварійному та ветхому стані і підлягають знесенню, або в яких планується провести реконструкцію або капремонт до 1 січня 2015 року.
Виконавцями робіт зі встановлення приладів обліку можуть бути суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері теплопостачання, постачання холодної та гарячої води, інші суб'єкти, які отримали відповідні дозволи для виконання цих робіт.
Планується, що фінансування робіт зі встановлення в багатоквартирних будинках лічильників буде здійснюватися відповідно до державних та місцевих цільових програм за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів, коштів власників/співвласників будинків. Встановлення лічильників у приватних садибних будинках та інших будівлях фінансується за рахунок їхніх власників. Роботи зі встановлення лічильників у будинках, що перебувають у власності фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, фінансуються за рахунок їхніх коштів.
У законопроекті також йдеться, що у разі відмови власників/співвласників житлових будинків від встановлення лічильників тепла і води, постачальники послуг мають право в тримісячний термін після попередження припинити надання таких послуг, крім послуг з централізованого опалення в опалювальний період.
Документ також передбачає штрафи у розмірі від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі порушення власниками/співвласниками будинків і суб'єктом господарювання в сфері комунальних послуг норм цього закону, які призвели до безоблікового споживання тепла і води. Штрафи в розмірі від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачаються за ухилення від виконання або несвоєчасного виконання рішень та приписів органів, уповноважених на здійснення держконтролю щодо дотримання норм цього закону.
Кабінету міністрів рекомендується у шестимісячний термін розробити і затвердити державну цільову програму забезпечення комерційного обліку теплової енергії і води у сфері комунальних послуг.
У міністерстві зазначили, що даний законопроект вже розглядався в Кабінеті міністрів, і на наступному тижні планується до повторного розгляду урядом.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас