Кемерон констатував моральну деградацію британців


Кемерон констатував моральну деградацію британців

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон в програмній промові 15 серпня заявив, що основною причиною безладів в країні є моральна деградація британського суспільства.

На думку Д. Кемерона, уряд має відповідати погромникам не тільки посиленням заходів безпеки, але і реформами в соціальній сфері. "Нам дуже довго не вистачало волі, щоб дохідливо пояснити людям, що добре, а що погано", - констатував міністр. Ознаками "морального занепаду" Кемерон назвав такі риси британської молоді, як "безвідповідальність, егоїзм, прагнення поводити себе так, як тобі завгодно без оглядки на інших".

"Діти без батьків. Школи без дисципліни. Нагороди без заслуг і злочини без покарання. Права без обов'язків. Безконтрольні спільноти людей", - перерахував Кемерон слабкі місця британського суспільства. При цьому, за словами прем'єра, у нього є сили, щоб "взятися і вирішити" ці проблеми. Кемерон заявив, що, з одного боку, британською владою повинні бути посилені покарання за участь у вуличних бандах, а з іншого - повинна бути проведена робота в освітніх установах і соціальних організаціях. За словами Кемерона, підлітки повинні відчувати і усвідомлювати, що роблячи людям добро, вони забезпечують хороше ставлення до себе.

Уряд Кемерона, так само як і вищі поліцейські чини країни, зазнав інтенсивної критики з боку ЗМІ та громадських діячів за підсумками погромів, які мали місце в найбільших британських містах починаючи з 6 серпня 2011 року. До 14 серпня кількість затриманих за участь в погромах в Лондоні перевищила 1400 осіб, більшості з них були висунуті звинувачення. Під час самих заворушень поліцейські поводилися нарочито пасивно, практично не застосовуючи до погромників спецзасобів і не затримуючи їх на гарячому.

Формально спровоковані загибеллю кольорового жителя лондонського району Тоттенхемі у перестрілці з поліцією, заворушення вилилися в повсюдне мародерство, грабунки, підпали магазинів і автомобілів. В основному в погромах брали участь жителі бідних районів, але нарівні з ними до грабежів підключилася і забезпечена молодь з хороших сімей. Зокрема, за участь у заворушеннях поліція заарештувала представницю британської олімпійської делегації-2012 спортсменку та співачку Челсі Айвз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua