Іран пригрозив китайським компаніям розривом контрактів з видобутку газу


Іран пригрозив китайським компаніям розривом контрактів з видобутку газу

Іран знову пригрозив Китаю, що може повернути газові родовища, які розробляються китайськими національними нафтовими компаніями, під контроль держави, якщо КНР не прискорить виділення інвестицій в їх розвиток. Про це пише газета Ashark Alawsat.

"Наслідки ультиматуму в першу чергу торкнуться China National Petroleum Corporation (CNPC), якщо затримки в розвитку 11 фази родовища "Південний Парс" продовжаться", - заявив Ахмад Калебані, глава National Iranian Oil Co. (NIOC).

NIOC в червні вже попереджала CNPC, що замінить її вітчизняними компаніями, якщо китайська компанія не буде нарощувати темпи реалізації проекту. Попереднє попередження прозвучало від міністра нафти Рустема Касемі, який висловив думку, що Ірану треба взяти контроль над родовищем у свої руки.

"Якщо поточна тенденція розвитку у виконанні 11 етапів розробки "Південного Парса" збережеться і в майбутньому, весь контракт буде переданий потужним вітчизняним підрядникам", - сказав Калебані.

Нагадаємо, Тегеран підписав контракт на 4,7 млрд дол.. з CNPC в 2009 р. За його умовами китайська компанія отримувала право на розробку родовища "Південний Парс" - гігантського газового родовища, яке Іран ділить з Катаром. CNPC стала заміною французькій Total SA, яку іранська влада також неодноразово звинувачувала в затримках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua