Янукович не має наміру втручатися в роботу українських судів


Янукович не має наміру втручатися в роботу українських судів

Президент України Віктор Янукович запевнив свого чеського колегу Вацлава Клауса в тому, що не втручається у діяльність українських судів і надалі не буде цього робити.

"Судова система України є незалежною і неупередженою у своїй діяльності, керується виключно Конституцією та законами України. Я не можу і не буду втручатися в роботу українських судів. Якщо я це зроблю, проблеми будуть більш значущими. Політичне і будь-яке інше втручання в діяльність суду вважаю неприпустимим", - йдеться в листі В. Януковича на адресу президента Чехії, який хотів отримати запевнення в тому, що в судовому розгляді справи екс-прем'єр-міністр України Юлії Тимошенко немає політики.

Як повідомляє прес-служба глави української держави, президент запевнив, що жоден з судових процесів в Україні на даному етапі не є політично вмотивованим.

"Жоден з нинішніх судових процесів за участю колишніх державних службовців не є і не може бути політично вмотивованим. Як гарант Конституції України я відповідаю за це особисто. І я переконаний: для кожного громадянина України сьогодні важливим є те, що всі громадяни рівні перед законом, а суд як незалежна гілка влади може винести справедливий вирок", - стверджує В. Янукович.

Президент також запевнив, що його діяльність як голови української держави і діяльність виконавчої влади "спрямовані на утвердження в Україні норм і принципів, якими керується європейське товариство: верховенство права, захист прав і свобод людини, розвиток демократії".

Як повідомлялося, 9 серпня президент Чехії В. Клаус написав В. Януковичу листа з проханням отримати запевнення в тому, що судовий процес над колишнім прем'єром України Юлією Тимошенко не має політичного характеру.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua