НБУ: В липні подешевшав бензин


НБУ: В липні подешевшав бензин

Національний банк України (НБУ) пов'язує дефляцію 1,3% у липні зі здешевленням сирих продуктів і палива.

"Нехарактерне значне здешевлення сирих продуктів (-5,8% за місяць) мало негативний внесок у зміну індексу споживчих цін... Зниження в попередні місяці цін на нафту на світових товарних ринках зумовило здешевлення палива на 0,2% за місяць", - наголошується в повідомленні НБУ.

Ціни не непродовольчі товари (крім палива), за даними НБУ, в липні знизилися на 0,1% на тлі відносно слабкого попиту і зміцнення номінального ефективного обмінного курсу гривні в попередні місяці.

За даними НБУ, ціни на товари та послуги, що регулюються адміністративно, в липні виросли на 0,5%.

Зниження зовнішнього попиту, згідно з повідомленням, зумовило уповільнення темпів зростання індексу цін виробників до 0,1% у липні після 0,5% у червні.

Водночас річні темпи зростання цього індексу залишаються високими (20,3%), що, як зазначає НБУ, є фактором тиску на споживчі ціни.

Як повідомлялося, в липні дефляція склала 1,3%, за січень-липень споживчі ціни зросли на 4,6%. У 2010 році інфляція склала 9,1%, в 2009 році - 12,3%. Кабінет міністрів прогнозує інфляцію 8,9% в 2011 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua