0 800 307 555
0 800 307 555

Суд не дозволив відвід прокурорів у справі Тимошенко


Суд не дозволив відвід прокурорів у справі Тимошенко

Печерський районний суд м. Києва ухвалив рішення залишити без задоволення заяви захисту екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про відвід прокурорів Лілії Фролової та Олександра Микитенко. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, повернувшись з дорадчої кімнати.

Суд послався на відсутність підстав для задоволення зазначених заяв. Прокурори діють в рамках законодавства. Після цього суд оголосив перерву до 14:00. "Враховуючи, що підсудна перебуває під вартою, для відпочинку оголошується перерва до 14:00", - заявив Кірєєв, додавши, що після перерви суд продовжить допит свідків, а всі заявлені через канцелярію суду клопотання будуть розглянуті після допиту свідків.

Раніше захисник Тимошенко Микола Сірий заявив відвід представнику прокуратури в процесі у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олександру Микитенку. На думку Сірого, текст обвинувального висновку не містить дії та суті злочину, а значить прокурор, який підтримує державне обвинувачення, повинен був, вивчивши матеріали справи, відмовитися від обвинувачення. Також, захисник зазначив, що, на думку захисту, прокурор Микитенко неодноразово порушував норми процесуального законодавства, що свідчить про його упередженість у розгляді справи. Раніше Сірий зачитав відвід і Лілії Фроловій. На думку Сірого, вона під час процесу неодноразово порушувала норми законодавства, зокрема, "закону про прокуратуру" та КПК України.

На початку сьогоднішнього слухання, суддя Родіон Кірєєв повідомив, що Генеральна прокуратура України встановила, що екс-перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак знаходиться за межами України. Екс-Президент Віктор Ющенко, екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник і екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський кордон не перетинали. 4 серпня Печерський районний суд м. Києва своєю постановою доручив Генеральній прокуратурі Україні з'ясувати до 9 серпня адреса свідків, які не з'явилися на судове засідання.

Сьогодні Печерський районний суд м. Києва продовжив судове засідання у справі стосовно екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

На засіданні присутні захисник екс-прем'єр-міністра адвокат Микола Сірий і чоловік підсудної Олександр Тимошенко. Їх суд допустив до процесу 8 серпня. Також в суд прибули представники посольств США та Італії.

Саму Тимошенко доставили до Печерського районного суду м. Києва близько 9:00.

Тим часом, поблизу будівлі суду триває мітинг прихильників Тимошенко. Демонстранти скандують "Юля!", "Свободу Тимошенко!". Станом на 10:00 в мітингу беруть участь 700 осіб. Серед них: 300 демонстрантів від партії "Батьківщина", 200 - від партії "Фронт змін" і 200 прихильників Олега Калашникова із "Загальновійськового союзу". Про це повідомив начальник прес-служби ГУ МВС Києва Володимир Поліщук.

Крім того, для забезпечення правопорядку задіяно 200 співробітників правоохоронних органів. "Ми дали 200 осіб, але в разі якихось подій, є ще резервні війська", - сказав Поліщук.

Раніше до суду прибуло понад 30 автобусів з бійцями внутрішніх військ.

У понеділок, 8 серпня, суд допитав як свідка міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка. Суд також відхилив низку клопотань про зміну запобіжного заходу для Тимошенко.

5 серпня суд постановив заарештувати Тимошенко, що викликало широкий міжнародний резонанс.

Кримінальну справу щодо газових домовленостей проти Тимошенко було передано до Печерського районного суду Києва 17 червня. 24 червня почалися судові слухання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua