Реформу охорони здоров'я в Україні обіцяють з 2014р


Реформу охорони здоров'я в Україні обіцяють з 2014р

Реформа системи охорони здоров'я в Україні, як передбачається, почнеться в 2014 році, повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. Він також нагадав, що, відповідно до схваленого закону, з вересня в Україні починається реалізація пілотних проектів з реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях і в Києві.

За його словами, результати реалізації цих пілотних проектів будуть проаналізовані в 2013 - початку 2014 року, потім будуть розпочаті на території всієї України.

В рамках пілотних проектів вже в першому кварталі 2012 року в зазначених регіонах мають бути створені центри первинної допомоги, в середині 2012 року - центри екстреної медичної допомоги, а з другої 2012-го почнеться створення госпітальних округів.

О. Аніщенко повідомив, що МОЗ зараз готує проект постанови про те, щоб з 2012 року збільшити фінансування екстреної допомоги. Передбачається, що вартість одного виклику буде збільшена до 40-60 грн з 5 грн.

Він також повідомив, що в поточному році в рамках пілотного проекту для чотирьох регіонів будуть закуплені нові автомобілі медичної допомоги. Для цієї мети вже виділено 200 млн грн.

Загалом після реформи на фінансування першої ланки - первинної медичної допомоги - буде направлятися від 20 до 30% загального фінансування охорони здоров'я за нинішніх 12%, екстреної допомоги - до 10% і на фінансування спеціалізованої медичної допомоги - 65-70%

Разом з тим, за словами міністра, МОЗ готує законопроект про введення державного медичного страхування. Міністр сподівається, що закон буде схвалений в 2012 році, а ввести соціальне медичне страхування планується в 2015-2016 рр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua