Мінськ закладе третину "Білоруськалій" Сбербанку РФ і Deutsche Bank


Мінськ закладе третину "Білоруськалій" Сбербанку РФ і Deutsche Bank

Сбербанк Росії і Deutsche Bank нададуть "Білоруськалій" кредит на 2 мільярди доларів. Про це заявив глава Ощадбанку РФ Герман Греф на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним. Забезпеченням за кредитом стануть експортні контракти і 35 відсотків акцій білоруського підприємства.

"Ми схвалили рішення щодо надання одному з найбільших підприємств білоруської промисловості "Білоруськалій" спільно з Deutsche Bank кредиту на 2 мільярди доларів. Для Білорусі це, звичайно, непростий період часу, але для нас це досить надійний, хороший кредит", - сказав глава Сбербанку Росії. Він додав, що кредит "дуже сильно допоможе економіці Білорусі в подоланні кризи"

"Білоруськалій", який на 100 відсотків належить державі, є одним з найбільших експортних підприємств Білорусі, яке влада країни має намір приватизувати. Мінськ оцінює підприємство в 30 мільярдів доларів. Втім, ця оцінка не була підтверджена незалежними аудиторами.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що інтерес до покупки "Білоруськалій" проявляв основний акціонер російського "Уралкалія" Сулейман Керімов. Крім того, 4 серпня стало відомо, що частку в компанії має намір викупити Індія.

Валютна криза в Білорусі, що почалася навесні, до літа перейшла в повноцінну економічну кризу. Нацбанк країни був змушений девальвувати білоруський рубль, після чого Мінськ залучив кредит з контрольованого фонду ЄврАзЕС на 3 мільярди доларів, пообіцявши провести реформи в країні. Білоруський уряд також розглядає можливість залучення коштів з інших джерел, зокрема, за рахунок приватизації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua