Нацкомісія із ЖКГ: Єдині тарифи - це міф


Нацкомісія із ЖКГ: Єдині тарифи - це міф

В Україні планують запровадити єдиний порядок формування тарифів на ЖКУ, а не єдині тарифи

Про це на прес-конференції повідомив член Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг Юрій Хіврич.

"У нас був затверджений постановою Кабміну порядок на тариф по воді і теплу. Коли НКРЕ (Національна комісія регулювання електроенергетики) узяла на себе ці функції, вона свій порядок сформувала. У нас вийшло так, що для підприємств, які отримують ліцензії в обладміністрації, - один порядок, а для ліцензіатів - інший порядок. Тому ці документи були відпрацьовані і вироблений один порядок на тепло, один порядок на воду, на утримання житлових будинків, на газ і електроенергію. Ці всі п'ять порядків об'єднано в одну постанову Кабміну, яка сьогодні говорить про те, що це єдина методика розробки і затвердження тарифів на території України. Але не йдеться про вирівнювання тарифів на всій території", - сказав він.

Хіврич уточнив, що порядок був розроблений Міністерством із питань ЖКП і прийнятий Кабміном, але зараз направлений на повторний розгляд через реструктуризацію міністерства.

У свою чергу член комісії Валерій Кальченко додав, що такі порядки із формування тарифів на теплову енергію, питну воду, газ, електроенергію для постачання населенню діяли окремо, але вони не передбачали формування тарифів на виробництво, транспортування і постачання теплової енергії, а також в них не була визначена структура собівартості тарифу.

"До цього ліцензіат йшов до цінової інспекції, формував і захищав свої витрати, і цінова інспекція робила висновки про собівартість однієї гігакалорії або одного метра кубічного питної води. З цими висновками ліцензіат йшов до місцевих органів місцевої влади, і ті приймали рішення і затверджували тариф. Після цього не було зворотного зв'язку, як та структура тарифу виконувалася ліцензіатом при виконанні своїх зобов'язань. На сьогодні ліцензіат захищатиме як рівень тарифів, так і структуру собівартості. І контролюватися будуть витрати із структури собівартості. Це і будуть функції нової комісії", - пояснив він.

Глава комісії Валерій Саратов також повідомив, що розроблено сім методик із затвердження втрат підприємств, що надають комунальні послуги. "Вони знаходяться у стані затвердження, і Мінрегіонбуд планує їх ствердити наказом і після цього затвердити в Мін'юсті", - додав він.

Кальченко уточнив, що методики формування втрат і витрат - це нормування енергетичних ресурсів, які використовуються при видаванні 1 куб. м питної води і 1 гигакалории тепла, аби доставити їх до споживача.

"Це база, яка є підставою для того, щоб ми могли приймати матеріали від наших ліцензіатів для захисту собівартості тарифів." - сказав він.

Кальченко зазначив, що процедура розгляду комісією документів від тепло- і водопостачальних підприємств займатиме 30 днів.

Він також додав, що розроблені щомісячні, поквартальні і річні форми звітності для ліцензіатів, ненадання яких вважається порушенням і дозволить комісії провести перевірку підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua