Присяжнюк: В 2011 р. в Україні вироблять 2 млн т цукру


Присяжнюк: В 2011 р. в Україні вироблять 2 млн т цукру

Виробництво цукру в Україні в 2011 р. складе близько 2 млн т. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба міністерства.

Таким чином, він знизив прогноз, у порівнянні з даними щодо 2,2 млн т цукру, які він озвучував раніше.

"Якщо у 2009 р. цукру у нас було вироблено 1,3 млн тонн, тобто лише 64% до потреби, в 2010 р. цей показник збільшився до 1,55 млн тонн. У 2011 р. ми очікуємо валовий збір цукрових буряків понад 16 млн тонн і виробництво цукру з них на рівні 2 млн тонн", - заявив Присяжнюк.

У 2011 р. в Україні цукрові буряки посіяні на площі майже 550 тис. га, що на 11% більше у порівнянні з 2010 р.

"Цього року ми виробимо цукру на 30% більше у порівнянні з минулим роком. Навіть без урахування перехідних залишків цукру це повністю забезпечить потреби внутрішнього ринку та створить експортний потенціал", - підкреслив Присяжнюк.

Також за словами міністра, наразі ведуться переговори з Митним союзом щодо квоти на експорт 100 тис. т цукру.

"Загальна потужність всіх вітчизняних цукрових заводів дозволяє щорічно виробляти понад 3 млн тонн цукру. За таких обсягів виробництва експортний ресурс цукру може становити понад 1 млн тонн на суму близько 1 млрд дол.", - заявив Присяжнюк.

За його словами, при збільшенні виробництва основними ринками збуту українського бурякового цукру можуть бути Російська Федерація та низка інших країн СНД, які до 2020 р. не зможуть повністю забезпечити себе цукром.

"В подальшому нам необхідно досягти домовленостей щодо поступового збільшення квоти до 500 тис. тонн", - відмітив міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua