В Україні засекретили зарплати чиновників — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні засекретили зарплати чиновників

1601
Секретаріат Кабінету міністрів України вважає, що інформація про рівень заробітних плат чиновників є конфіденційною інформацією. Про це йдеться у відповіді секретаріату Кабінету міністрів на інформаційний запит ІА "НАШ ПРОДУКТ".
"Відомості про розмір заробітної плати посадової особи відомства включені до затвердженого наказом міністра Кабінету міністрів перелік відомостей секретаріату Кабінету міністрів, які містять конфіденційну інформацію", - заявляють в секретаріаті уряду.
Чиновники відзначають, що відповідно до ст.31 закону України "Про оплату праці" відомості про оплату праці працівника надаються будь-яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника.
"Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст.7 закону України "Про доступ до публічної інформації", Секретаріат Кабінету міністрів не може надати інформацію про розміри середньомісячної заробітної плати прем'єр-міністра України, першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр -міністрів України, керівника секретаріату Кабінету міністрів, його заступників та працівників секретаріату Кабінету міністрів", - йдеться в офіційній відповіді.
Також чиновники повідомили, що законами про держбюджет на Секретаріат Кабінету міністрів для забезпечення діяльності уряду в 2009 р. передбачалися витрати в сумі 187 706,1 тис. грн. (фактично використано 181 903,6 тис. грн.), в 2010 р. - 200 516,0 тис. грн. (використано 191 044,6 тис. грн.). На 2011 р. заплановані витрати в сумі 196 104,1 тис. грн.
Інформації про суму витрачених у 2011 р. на поточний момент коштів чиновники не надали. Також в Cекретаріаті Кабміну не назвали загальної суми витрачених коштів на придбання товарів, робіт і послуг в 2010-2011 рр., пославшись на те, що всі оголошення про держзакупівлі розміщуються на інтернет-порталі Мінекономрозвитку та інформбюллетеня "Вісник державних закупівель". Секретаріат уряду також не повідомив жодної інформації щодо сум матеріальної допомоги, виплаченої працівникам.
Зазначимо, що згідно ст.7 закону "Про доступ до публічної інформації", конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, і яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їх бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена у частині першій та другій ст. 13 закону (зокрема, інформація, що представляє суспільний інтерес). Крім того, згідно п.5 ст. 6 закону "Про доступ до публічної інформації", не може бути обмежений доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами. До того ж, згідно п.1 ст.15 зазначеного закону, розпорядники інформації (до яких належать суб'єкти владних повноважень) зобов'язані оприлюднити, зокрема, інформацію про структуру та обсяги бюджетних коштів, порядок і механізм їх витрачання.
Нагадаємо, "Багнет" раніше наводив дані про витрати на утримання (в тому числі про зарплати) чиновників Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, МОЗ, Міноборони, Мінрегіонбуду, Мінкультури, Міносвіти, МВС, Адміністрації Президента, ФДМ, також свідчать про збільшення витрат на відомства.
Як повідомлялося, Кабмін заявляв про намір посилити контроль за використанням коштів органами влади, у зв'язку з чим на початку травня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв доручив усім міністрам і керівникам центральних органів влади подати докладні відомості про витрати бюджетних коштів.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас