0 800 307 555
0 800 307 555

Україна за п'ять років збільшила експорт овочів у Росію в 17 разів


Україна за п'ять років збільшила експорт овочів у Росію в 17 разів

За останні 5 років обсяги експорту овочевої продукції в Росію з України збільшилися в 17 разів.

На сьогоднішній день виручка українських експортерів овочів від поставок в Росію досягає $80 млн., завдяки чому Україна увійшла в сімку найбільших постачальників, випередивши такі країни, як Іспанія, Єгипет, Бельгія, Франція і Німеччина, повідомляє АПК-Інформ: овочі & фрукти.

На сьогоднішній день основною статтею експорту до Росії з України є тепличні овочі. Україна поставляє до Росії томатів майже на $47 млн. і огірків на $14 млн.

Значною, але поки нестабільною статтею експорту є цибуля ріпчаста. Також зростають поставки овочів борщового набору і заморожених овочів.

Агентство прогнозує, що в сезоні-2011/12 обсяги поставок свіжої та замороженої плодоовочевої продукції з України до Росії можуть істотно збільшитися завдяки прогнозам значного зростання виробництва і зниження цін на овочі.

Крім того, очікується розширення географії українського експорту овочів.

Нагадаємо, раніше глава українського уряду Микола Азаров заявив, що домагається стабілізації цін на овочі та фрукти. Як повідомляється, в травні прем'єр перевірить рівень виконання доручення уряду з будівництва в регіонах оптових ринків та овочесховищ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua