"Нафтогаз України" планує залучити в Укргазбанку 1 млрд грн


"Нафтогаз України" планує залучити в Укргазбанку 1 млрд грн

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" веде переговори з Укргазбанком (Київ) про відкриття кредитної лінії на 1 млрд грн.

Згідно з оприлюдненим на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі оголошенням, кредит планується залучити шляхом проведення НАК тендеру з одним учасником.

Пропонована банком вартість обслуговування кредиту складе 183 млн грн, у тому числі в 2011 році - 76,5 млн грн.

Як уточнило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді, держхолдинг має намір відкрити в Укргазбанку кредитну лінію з метою закупівлі природного газу в рамках підготовки до опалювального сезону 2011/2012 рр. Кошти також планується направити на фінансування програми газифікації та вирішення соціальних питань.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" також веде переговори з Укрексімбанком (Київ) про залучення кредиту на 625 млн шляхом проведення тендера з одним учасником для розрахунків з російським "Газпромом" за поставлений у липні природний газ.

Фінансовий план "Нафтогазу України" на 2011 рік передбачає залучення кредитних коштів для закупівлі природного газу у весняно-літній період на суму близько 3 млрд грн.

У держхолдингу відзначають, що залучення таких комерційних кредитів не призведе до погіршення фінансового становища компанії, оскільки ціна на природний газ, що купується в рамках підготовки до опалювального періоду 2011/2012 рр., надалі буде рости.

Обсяг закачування газу в сховища в період з 15 квітня по 18 липня поточного року склав близько 7 млрд куб. м. Загалом в ПХГ "Нафтогазу" станом на 18 липня було накопичено 16,9 млрд куб. м газу.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.

Укргазбанк заснований в 1993 році. У 2009 році банк став учасником антикризової програми рекапіталізації, в результаті чого частка держави в статутному капіталі кредитно-фінансової установи склала 87,719%. За даними Нацбанку України, на 1 квітня 2011 року за розміром загальних активів Укргазбанк посідав 17-е місце (13,491 млрд грн) серед 176 банків країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua