Іран хоче побудувати газопровід до Європи в обхід Nabucco


Іран хоче побудувати газопровід до Європи в обхід Nabucco

Нафтові міністри Ірану, Іраку та Сирії підписали меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу з іранського газового гігантського родовища Південний Парс до Європи, повідомляє іранське агентство Shana.

"Будівництво газопроводу протяжністю 5 тис. км і вартістю $10 млрд дозволить поставити газ з Південного Парса в Європу через територію Ірану, Сирії, Лівану і середземноморського регіону", - говориться в повідомленні агентства.

Газопровід Nabucco, який лобіює ЄС, планувалося прокласти з Іраку, Азербайджану і Туркменії через територію Туреччини. Іран також розглядався як ресурсна база, проте був виключений з проекту у зв'язку з економічними санкціями ООН проти країни.

Після підписання меморандуму голова державної іранської газової компанії (NIGC) Джавад Оджи заявив, що "Південний Парс з вилучаються запасами в 16 трлн куб м газу є надійним джерелом поставок, що є необхідною умовою будівництва газопроводу - умови, якої немає в Nabucco".

За його словами, будівництво газопроводу може зайняти 3-5 років, для вибору маршруту призначений обраний міжнародний консультант.

Говорячи про необхідні дозволи на прокладання газопроводу з боку транзитних країн, Оджи сказав, що "на цей момент проведено близько 20 експертних зустрічей з представниками Туреччини, Іраку та Сирії, і всі з них дали відповідні письмові дозволи".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua