Експерт: Будівництво сховища ядерних відходів економічно вигідне для України


Експерт: Будівництво сховища ядерних відходів економічно вигідне для України

Провідний науковий співробітник енергетичної та ядерної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Кошарна вважає економічно вигідним для України будівництво на її території сховища відпрацьованих ядерних відходів. Про це вона сказала на прес-конференції, передає кореспондент УНН.

"Будівництво утилізованого сховища повністю відповідає національним інтересам України... Це економічно вигідний проект в Україні", - сказала Кошарна.

Вона пояснила, що Росія, куди Україна вивозить відпрацьовані ядерні відходи для переробки, з року в рік підвищує ціни на ці послуги. "Згідно з останніми свідченнями, вони запросили таку ціну, яка перевищує середньоєвропейську. Тобто півтори тисячі доларів за кілограм важкого металу. В середньому Україна повинна вивезти до 100 тонн, тому порахуйте самі, скільки це коштує", - зазначила науковий співробітник.

Кошарна наголосила, що за наявності такого сховища відпрацьованих відходів в Україні переробка 1 кг важкого металу обійдеться в 1 тис. 800 грн.

Також вона додала, що країни, які експлуатують радянські реактори, вже відмовилися від практики вивезення відпрацьованого радіоактивного палива до Російської Федерації та створюють на своїх територіях такі сховища.

За словами Кошарної, відпрацьоване паливо - це не радіоактивні відходи, а цінна енергетична сировина.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua