165
Депутат Ради Полянчич виключає корупцію при маркуванні нафтопродуктів
— Енергетика
Депутат Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Михайло Полянчич виключає можливість корупційних дій при ввезенні та використанні хімічної сполуки (маркера) для акцизного маркування нафтопродуктів, а також підробки маркера.
Про це Полянчич сказав Українським Новинам.
Депутат, який є автором схваленого Радою закону про обов'язкове маркування нафтопродуктів, зазначає, що маркер матиме кілька ступенів захисту.
"Компанія-виробник маркера надасть ексклюзивну формулу для України, що виключить саморобку, а контроль за переміщенням препарату буде покладено на СБУ", - сказав Полянчич.
Він додав, що серед потенційних виробників акцизного маркера розглядаються хімічні концерни Франції, Великобританії та Німеччини.
Депутат також повідомив, що при проведенні перевірок передбачається автоматична відеозйомка із зазначенням дати і географічного розташування за даними GPS, при цьому результати тестів будуть автоматично передаватися в централізовану комп'ютерну базу даних податкової служби.
"Для виключення "людського фактора" здійснюватиметься постійна ротація перевірників, очолювати групу буде співробітник податкової. Маршрути перевірок визначатиме комп'ютерна програма у випадковому порядку, забезпечуючи тим самим багаторівневий захист системи контролю" - зазначив Полянчич.
За його словами, за обсягами виробництва маркера і його надходженням в Україну будуть стежити міжнародні інспекційні компанії, що повністю виключить можливість нелегального випуску маркера.
Сам же контроль палива буде здійснюватися на АЗС і нафтобазах.
"Основними точками контролю нафтопродуктів стануть АЗС і нафтобази, де зберігається підакцизний продукт. Якщо в ході перевірки буде виявлено паливо без маркера або недостатня його концентрація - на власника товару будуть накладені жорсткі санкції. При цьому саме маркування бензинів і дизпалива може відбуватися як в резервуарах, так і при наливі у вагони", - зазначив Полянчич.
Він також спростував звинувачення деяких учасників ринку про те, що закон недостатньо опрацьований.
Депутат зазначив, що закон викладає тільки базові принципи та засади системи маркування підакцизних нафтопродуктів, а основна робота з імплементації закону буде проведена Кабінетом Міністрів протягом 3 місяців після підписання закону Президентом.
За його словами, до процесу підготовки відповідних підзаконних актів, крім органів влади, зможуть приєднатися і учасники ринку, чиї пропозиції будуть розглянуті.
Експерти компанії "СЖС Україна" (Одеса) прогнозують, що після того як в Україні почнеться маркування нафтопродуктів, це призведе до різкого скорочення контрабанди та фальсифікату палива.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною