Венесуела вийшла на перше місце за доведеними запасами нафти


Венесуела вийшла на перше місце за доведеними запасами нафти

Венесуела на кінець 2010 року мала найбільші доведені запаси нафти в світі - 296,5 мільярда барелів, свідчать дані ОПЕК.

Оцінка запасів була за рік збільшена на 40%, що дозволило Венесуелі випередити колишнього лідера - Саудівську Аравію, обсяг запасів якої практично не переглядався з 2009 року і склав 264,5 мільярда барелів.

ОПЕК почала включати в розрахунки по Венесуелі запаси нафтоносного пояса Оріноко.

"ОПЕК тепер враховує важку нафту. Але що це означає? Інвестиції, які необхідні для розробки цих родовищ, величезні, і в нинішній ситуації Венесуела їх не отримає. Запаси фактично недоступні", - стверджує головний економіст лондонського Центру міжнародних енергетичних досліджень Лео Дроллас.

За оцінками BP, доведені резерви Венесуели становили минулого року 211,2 мільярда барелів, а дані з Саудівської Аравії збіглися з даними ОПЕК - 264,5 млрд барелів.

Доведені запаси нафти в Іраку за 2010 рік зросли на 24% - до 143,1 мільярда барелів, говориться у звіті ОПЕК. В Ірані та Еквадорі приріст склав по 10% - відповідно до 151,17 мільярда барелів і 7,2 мільярда барелів.

Сукупні доведені запаси нафти в країнах ОПЕК збільшилися на 12% - до 1,19 трильйона барелів, таким чином, частка ОПЕК у світових запасах піднялася до 81,3% в 2010 році з 79,6% в 2009 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua