Литвин: Якби Україна не відмовилася від ядерної зброї, то її б не визнали — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литвин: Якби Україна не відмовилася від ядерної зброї, то її б не визнали

151
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин переконаний, що світ не визнав би Україну як державу, якби вона не відмовилася від ядерної зброї.
Про це він сказав сьогодні в інтерв'ю телеканалу Рада відповідаючи на питання, чи правильно Україна зробила, відмовившись свого часу від ядерного статусу.
"Якби Україна не відмовилася від ядерної зброї, то ніхто б її не визнав", - заявив Литвин.
На його думку, світ визнав Україну незалежною державою, тому що вона зобов'язалася позбутися ядерної зброї. За словами голови ВР, крім того, Україна не мала замкнутого циклу управління ядерною зброєю, "у нас не було і немає й сьогодні економічних і фінансових можливостей для того, щоб обслуговувати цю зброю, і у нас не було і немає підстав для того, щоб мати таку величезну армію, у тому числі величезні підрозділи, які обслуговували б цей потенціал".
Водночас, Литвин вважає неправильним, що Україна не отримала від світового товариства інших преференцій, окрім визнання незалежності.
"Я думаю, якщо судити з позицій сьогоднішнього дня, то ми могли б і повинні були б змусити світ нам за це щедро заплатити, тим більше, що ніхто не зважає на те, що Україна продемонструвала, якщо хочете, таку жертовність", - сказав він.
За словами Литвина, "після того як шахти, де стояли пускові установки, залили бетоном і насадили соняшники для того, щоб міністри оборони, які приїхали на це торжество миру, побачили картину, що тішить їхніх очі", всі про це потім забули.
На його думку, так само світове товариство не оцінило закриття Чорнобильської АЕС України після катастрофи на 4-му енергоблоці. Литвин вважає, що "тут має діяти відомий принцип: "Спочатку гроші, а потім стільці".
Нагадаємо, у вересні 2010 року Президент України Віктор Янукович на зустрічі в рамках 65-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав світову спільноту повністю відмовитися від ядерної зброї.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас