Сільськогосподарські підприємства основний дохід отримують від рослинництва — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сільськогосподарські підприємства основний дохід отримують від рослинництва

Аграрний ринок
383
Основним напрямком діяльності фермерських господарств і сільгосппідприємств в Україні є рослинництво. Тваринництво продовжує залишатися головним джерелом доходів всього для 7,3% фермерських господарств і для 9,5% сільгосппідприємств.
Про це свідчать результати опитування Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ та Державного агентства земельних ресурсів.
"Відсутність позитивної динаміки у тваринництві пов'язана з тим, що права власності у нас часто невизначені і найчастіше можуть бути поставлені під сумнів", - вважає старший науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Олександр Гончарук.
На його думку, ті люди, які працюють сьогодні у сфері сільгоспвиробництва, як правило, зайняті там, де відносно невеликі капітальні витрати.
"Якщо права власності будуть поставлені під сумнів або просто проігноровані, то можна продати техніку, товарно-матеріальні цінності та вийти з бізнесу з мінімальними втратами. А коли людина будує ферми, капітальні споруди, то вона повинна бути впевнена, що простоять вони не менше тридцяти років, і ніхто їх не забере, як і тисячу гектарів орендованої землі. Тут або потрібно мати надійну оренду, або скуповувати землю, тому що завжди є небезпека втратити кормову базу для худоби. А вода, очисні споруди, організація зоотехнічної та ветеринарної служб - це також великі витрати, які вимагають стабільності на десятки років. Негарантовані права є найбільшою, на мою думку, перешкодою для розвитку тваринництва", - підкреслив Гончарук.
Опитування проводилося з квітня по червень 2011 року Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАНУ спільно з Державним агентством земельних ресурсів. Всього було опитано 1600 селян, крім того - 1200 фермерів і 800 керівників сільгосппідприємств.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас