СхідГЗК планує в 2011 році видобути на Новокостянтинівській шахті майже 100 т уранового концентрату — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

СхідГЗК планує в 2011 році видобути на Новокостянтинівській шахті майже 100 т уранового концентрату

Енергетика
371
Східний гірничо-збагачувальний комбінат у 2011-му планує добути на Новокостянтинівській шахті 10% річного обсягу уранового концентрату - це 99 тонн на суму 133 млн грн - і подвоювати видобуток в наступні роки.
Про це розповів генеральний директор ДП "Східний ГЗК" Олександр Сорокін.
За його інформацією, на проектну потужність шахти підприємство повинно вийти до 2015 року і добувати всього 2,5 тис. тонн. "Для того, щоб забезпечити вихід на проектну потужність Новокостянтинівської шахти, потрібні серйозні інвестиції, і ми займаємося їх пошуком", - додав директор ГЗК.
При цьому він особливо відзначив відсутність бюджетного фінансування: "56 млн грн, передбачених у державному бюджеті на 2011 рік, призначені на всю програму "Ядерне паливо". Тобто на цирконієве виробництво, виробництво іонообмінних смол, а власне на уранову програму передбачено 26 млн грн, на розвиток Новокостянтинівського родовища - 14 млн грн. При цьому хочу зауважити, що лише на утримання цієї шахти (не на проведення робіт) минулого року витратили 56 млн грн, а планували близько 90 млн грн".
Сорокін також повідомив, що підприємство залучило власні оборотні кошти і схвалило рішення разом з прохідницькими роботами підготувати два блоки для видобутку уранової руди, щоб можна було покривати витрати. Перший блок - з об'ємом руди 20 тис. тонн, другий блок - 70 тис. тонн. "Це серйозні запаси уранової руди. На шахтах ми відпрацьовуємо блоки із запасами 10 тис. тонн і менше", - зазначив він.
За інформацією Сорокіна, проект розвитку Новокостянтинівського родовища оцінюється в 6,5 млрд грн.
Він також повідомив, що СхідГЗК планує відпрацьовувати і Сафонівського родовище в Миколаївській області: "Готуємо проект, ведемо діалог з керівництвом Миколаївської області. Але це не будуть значні обсяги, запаси оцінюються в 3 тис. тонн, річний обсяг виробництва урану буде близько 150 тонн концентрату урану".
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас