Будем їздити на кольоровому бензині


Будем їздити на кольоровому бензині

Закон про маркування пального ухвалено, а ось механізмів його реалізації немає. Поки що не зрозуміло, у кого будуть закуповувати сам порошок, та не відомо, де проводитимуть таку роботу. А ось податкова завдяки цьому документу розширила повноваження. Тут створять окремий підрозділ, який контролюватиме процес проходження процедури.

Продаєш пальне без маркування - сплачуй штраф. До 200 неоподатковуваних мінімумів. А саму продукцію можуть конфіскувати. Це норма нового закону, який Рада ухвалила восьмого липня.

У такий спосіб депутати вирішили боротись із фальсифікатом на ринку. Вони вже підрахували: через контрабандні поставки бюджет щорічно недоотримує три мільярди гривень.

"Я думаю, що якщо це буде грамотно впроваджено, від цього тільки всі виграють. І споживачі, і держава, яка отримає більше коштів у казну. І добросовісні учасники ринку, які просто отримають додаткову частку ринку за рахунок відходу з нього недобросовісних продавців", - висловив свою думку телеканалу UBR Сергій Куюн, експерт ринку нафтопродуктів.

Водночас за новим законом додаткові повноваження матиме податкова служба. Саме вона видаватиме акцизні марки і зможе вилучати з обігу пальне. А також формуватиме держреєстр місць маркування та імпортерів нафтопродуктів. Для цього створять спеціальний підрозділ - зі штатом 600 працівників.

"За деякими оцінками, запровадження такої програми призведе до збільшення в ціні на 20-30 копійок на літрі. Реальне життя показує, що такі організаційні процеси вимагають великих витрат. Тому можна говорити про подорожчання більше, ніж на 20-30 копійок на одному літрі", - вважає Сергій Сапегін, експерт ринку нафтопродуктів.

Зрештою трейдери закладатимуть у вартість пального і можливі штрафи, і витрати на маркування. Наскільки саме може зрости ціна, аналітики пронозувати наразі не беруться.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua