Ъ: Просять врахувати


Ъ: Просять врахувати

Уряд зобов'язав комунальні підприємства тепло- та водопостачання до кінця серпня встановити системи обліку ресурсів, що відпускаються споживачам. Купувати їх компанії повинні за власні кошти, тобто - за рахунок тарифів. Уже з вересня Нацкомісія регулювання електроенергетики позбавлятиме ліцензій підприємства, що працюють без обліку теплової енергії і води. Учасники ринку побоюються, що не зможуть закупити тисячі дорогих лічильників за півтора місяці.

До кінця серпня комунальні підприємства теплової енергетики та водопостачання повинні встановити прилади обліку ресурсів, заявив учора перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. Таке доручення він дав органам місцевого самоврядування та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Купувати і встановлювати лічильники учасники ринку повинні за свої кошти.

"З 1 вересня Нацкомісія з регулювання електроенергетики буде позбавляти ліцензій ті підприємства, які працюватимуть без лічильників", - пригрозив чиновник.

За словами першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Григорія Семчука, зараз підприємства водопостачання оснащені системами обліку ресурсів, що відпускаються споживачам, всього на 30%, а теплопостачання - 23%. По всій країні до 1 вересня потрібно встановити 9 тис. лічильників на воду та 5 тис. - на тепло. "Наше завдання - почати опалювальний сезон 15 жовтня так, щоб на кожному підприємстві вже стояли лічильники. Крім того, до 2014 року ми повинні встановити лічильники на воду і тепло в житлових будинках, хоча Андрій Петрович Клюєв скоротив для нас термін до двох років. На ці цілі передбачено 3,3 млрд грн бюджетних коштів. Звіт стосовно моделей та вартості технічного та комерційного обліку вже перебуває в Мінфіні", - повідомив Семчук. Він уточнив, що в житловому фонді необхідно встановити 72,5 тис. лічильників.

Досі в Україні велика частина ресурсів відпускалася безобліково, зазначив голова Спілки власників багатоквартирних будинків Олексій Кучеренко. "Це пов'язано з тим, що центральні органи виконавчої влади вважали, що це питання має вирішуватися на місцях. І місцева влада розробляла приблизні нормативи обсягів витрат ресурсів, по яких і розраховувалися тарифи, - повідомив Кучеренко.- Безумовно, уряду не вдасться за декілька місяців вирішити багаторічну проблему обліку води і тепла, що відпускається. Позбавлення ліцензії результатів не дасть, оскільки може спровокувати масове невдоволення громадян. Ефективніше було б вводити на підприємства тимчасові адміністрації". На його думку, підприємства, які закуплять лічильники, автоматично закладуть витрати в тариф для споживача, оскільки в них немає інших джерел доходу.

За словами засновника компанії "ЛК Терм" Руслана Куліча, вартість лічильників для котелень варіюється від 900 до 10 тис. євро: "Лічильники діаметром 50 мм - для невеликих підприємств - коштують 700-900 євро, а вартість потужних приладів діаметром 250 мм і більше може перевищувати 10 тис. євро. Думаю, що великі підприємства в основному приладами обліку оснащені, а мова йде про закупівлю обладнання невеликої потужності".

Учасники ринку сумніваються, що впораються з дорученням уряду, зізнавшись у безоблікове постачання води і тепла тільки неофіційно. "Ми досі точно не знаємо, яку кількість тепла ми насправді відпускаємо споживачу. Нам потрібно встановити кілька лічильників, вартість яких не менше 5 тис. євро кожен", - зазначив співробітник одного з ТКЕ Херсонської області. "Нам необхідно близько 12-13 тис. євро на покупку одного приладу, а їх потрібно п'ять. Ми будемо змушені закладати їх вартість в тарифи для населення", - повідомив співробітник водопостачального підприємства в Одеській області.

За словами директора ОКП "Полтаватеплоенерго" Володимира Чернявського, відсутність систем обліку викликана тим, що більша частина котелень побудована 30-40 років тому: "Тоді облік ресурсів не був передбачений. Щоб поставити у нас 72 лічильники, потрібно близько 3 млн грн. У нас немає іншого виходу, крім як закласти ці гроші у тарифі, сподіваємося і на допомогу місцевої влади".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua