Точка зору: Ціна на російський газ в 2011 році буде договірною


Точка зору: Ціна на російський газ в 2011 році буде договірною

З приводу ціни на російський газ для України на 2011 рік існує багато спекуляцій. Єдине що можна сказати - ціна буде договірною. Таку думку висловив глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, відповідаючи на запитання читачів FIANCE.UA.

"Я не думаю, що ціна буде 500 доларів, як обіцяють, оскільки є знижка, отримана за Харківськими угодами. Але і ціна в 400 або 350 доларів не дуже влаштовує нашу економіку. Тому я сподіваюся, що вдасться домовитися про більш прийнятну ціну на російський газ, інша справа - на яких умовах", - підкреслив політолог.

За його словами проблема у формуванні оптимальної вартості російського газу для України пов'язана з угодами 2009 року, а саме з формулою розрахунків, закладеною в них.

"Там беруться середньоєвропейські ціни без урахування транспортування газу, і Україна платить так само, як і Європа, хоча російський газ для нас ближче. Проблема також ще й у тому, що дані угоди зобов'язують нас купувати газ у великих обсягах, що теж не вигідно", - зазначив Фесенко.

Він також додав, що вважає угоди 2009 року не дуже вигідними для України, але нагадав, що вони вирішили газову кризу, так звану "газову війну" з Росією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua