Ізраїль визначив межі морської економічної зони, включивши в неї родовища газу


Ізраїль визначив межі морської економічної зони, включивши в неї родовища газу

Ізраїльський уряд затвердив межі виняткової економічної зони країни в Середземному морі, включивши до їх периметру потенційно великі запаси нафти і газу.

Найбільш важливу - північну - ділянку межі узгоджено з Кіпром, але стала предметом суперечки з Ліваном, який направив в ООН свій варіант розмежування, що оскаржує приналежність Ізраїлю нещодавно відкритих родовищ вуглеводневої сировини.

"Межа, по затвердження якої Ліван звернувся в ООН, проходить набагато південніше, ніж та, яку пропонує Ізраїль. Вона також суперечить тим угодам, які ми досягли з Кіпром, і, що, на мій погляд, ще важливіше розходиться з домовленостями між Ліваном і Кіпром від 2007 року", - сказав прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

"Наше завдання полягає в тому, щоб точно визначити позицію Ізраїлю щодо морської межі, відповідно до норм міжнародного морського права", - додав він.

Очікується, що найближчим часом рішення ізраїльського кабінету буде також направлено в ООН. Заступник голови МЗС Ізраїлю Данні Аялон поклав відповідальність за прикордонну суперечку на Ліван і висловив упевненість в тому, що ізраїльтянам не важко довести свою правоту. Він назвав "неправильною" позицію США, які підтримали ліванські претензії.

"Суперечка про межу була затіяна ліванцями. Неправильно те, що американці підтримали в ній Ліван. Але існують дуже об'єктивні і чітко прописані правила, і я впевнений, що в Ізраїлю не виникне проблем з тим, щоб довести приналежність нібито спірних морських районів", - сказав Аялон.

Потреба в розмежуванні економічних зон між країнами-сусідами - Ізраїлем, Кіпром та Ліваном - виникла після того, як американо-ізраїльський консорціум виявив у цьому районі Середземного моря родовища природного газу "Тамар" і "Левіафан".

Ізраїль розраховує, що знахідка не тільки забезпечить йому десятиліття енергетичної незалежності, але й перетворить його на великого газового експортера. Належність родовищ оскаржує Ліван, який формально перебуває у стані війни з Ізраїлем. З Кіпром про розмежування шельфу Ізраїль домовився у грудні 2010 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua