Кабмін схвалив проект закону про розміщення в Чорнобильській зоні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива


Кабмін схвалив проект закону про розміщення в Чорнобильській зоні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Уряд має намір розмістити централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. Про це йдеться в проекті закону "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом", схваленому Кабінетом міністрів України 6 липня 2011 р.

Законопроект пропонує встановити, що централізоване сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР українських АЕС є частиною єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС", який розміщується в зоні відчуження, йдеться в повідомленні.

Передбачається, що загальна місткість сховища становитиме 16 тис. 529 відпрацьованих тепловиділяючих складань реакторів ВВЕР-440 і ВВЕР-1000. Термін експлуатації сховища складе 100 років. Передбачається використання технології поверхневого "сухого" зберігання корпорації Holtec International. Пропонується 10% загальної кошторисної вартості будівництва спрямувати на спорудження об'єктів соціального призначення у місті Славутичі, а також Іванківському та Поліському районах Київської області.

Прийняття закону сприятиме створенню альтернативної системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом українських АЕС для зміцнення енергетичної безпеки держави, зазначили в уряді.

Нагадаємо, в грудні 2005 р. НАЕК "Енергоатом" підписала договір з компанією Holtec на спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС через значне подорожчання послуг з вивезення відпрацьованого палива в Росію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua