Янукович: Злиття "Газпрому" і "Нафтогазу" не планується


Янукович: Злиття "Газпрому" і "Нафтогазу" не планується

Злиття російського "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України" не планується. Про це на прес-конференції заявив Президент України Віктор Янукович.

"Ми не плануємо злиття як такого "Газпрому" і "Нафтогазу України". Ми плануємо участь і "Газпрому", і "Нафтогазу" в інших спільних проектах. Наприклад, в модернізації української газотранспортної системи (ГТС), у розвитку окремих ділянок, можливо, у видобутку нафти або газу на різних територіях, у тому числі і в Україні, але як такого об'єднання - ніхто не планував і цього не буде, я переконаний", - заявив Янукович.

Крім цього, Янукович виступає за реструктуризацію НАК "Нафтогазу України" і виведення його на IPO.

"Україна думає над реструктуризацією Нафтогазу. Структура "Нафтогазу" обтяжлива і не завжди працює ефективно. Зараз настав час ці структури роз'єднати, щоб вони мали можливість розвиватися і створити реальні ринкові механізми їх розвитку... можливо, для початку продати 10% через біржу, і одержати інвестиційний ресурс. Я думаю, що це реальний шанс йти шляхом модернізації цієї системи", - заявив Янукович.

Для прикладу Президент назвав підприємства "Укрнафта", "Укргазвидобування", "Чорноморнафтогаз", та інші.

"Якщо ми хочемо цивілізовано розвивати ці підприємства, їх треба підготувати до реєстрації на біржі, до виходу на IPO, щоб ми мали можливість отримати реальну ціну, щоб зрозуміти, чим ми володіємо. Як тільки ці підприємства вийдуть на світові біржі - ми побачимо, яким чином їх розвивати", - підкреслив Президент. - "Я не бачу сьогодні майбутнього в такої великої компанії як "Нафтогаз", і треба робити її реструктуризацію".

Нагадаємо, президент неодноразово заявляв, що злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" виключається. У травні 2011 р. Президент підкреслив, що Україна, якщо і буде продавати свої енергетичні ресурси, то це відбудеться прозоро і на ринкових умовах.

Прем'єр-міністр Микола Азаров також заявляв, що злиття не буде. За словами прем'єра, буде пошук організаційної форми, яка дозволить синтезувати ефект роботи "Нафтогазу" і "Газпрому".

У той же час представники "Газпрому" все частіше роблять акцент на тому, що при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу" можливе коректування цін на газ для України.

На думку експертів, якщо "Газпром" стане суб'єктом при створенні СП з "Нафтогазом", то це буде суперечити європейському законодавству, а Україна втратить можливість експортувати газ до Європи.

В кінці квітня 2010 р. прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував об'єднати російський "Газпром" і український "Нафтогаз" в нову юридичну особу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua