Площа нафтової плями в Бохайській затоці Китаю складає понад 800 кв. км


Площа нафтової плями в Бохайській затоці Китаю складає понад 800 кв. км

Площа нафтової плями, яка утворилася в результаті розливу нафти на одній з нафтовидобувних свердловин в Бохайській затоці в Жовтому морі поблизу східного узбережжя Китаю, склала близько 840 квадратних кілометрів, повідомив журналістам начальник відділу морської екології Державного океанологічного управління КНР Лі Сяомінв у середу.

Інцидент стався на початку червня 2011 року на родовищі "Пенлай 19-3", яке розробляє одна з трьох найбільших китайських нафтових компаній CNOOC спільно з американською компанією ConocoPhillips.

Аварія, за оцінками фахівців, була викликана різким зростанням пластового тиску, що спровокувало викид нафти.

Представники Держуправління повідомили, що ведеться активний збір нафти з поверхні води, вже зібрано близько 70 кубометрів водонафтової суміші. Разом з тим, зібрати її всю не представиться можливим, "частина її поступово опуститься на дно моря", що вимагає "тривалого спостереження і контролю над екологічною ситуацією" в Бохайській затоці.

Китайські експерти відзначають, що Бохайська затока є напівзакритою, вода в ній оновлюється дуже повільно, тому екологічні наслідки позначатимуться тривалий час.

Факт аварії замовчувався офіційними відомствами аж до минулого вівторка. Оприлюднити його влада була змушена в результаті серйозного резонансу у місцевих ЗМІ, які публікували різну інформацію про нафтову пляму в Бохайській затоці, масову загибель риби, збиток, нанесений екології Жовтого моря.

За інформацією китайських ЗМІ, нинішня аварія - не перша в Бохайській затоці. Викиди нафти в районах видобутку в менших розмірах відзначалися і раніше, проте, повідомлення про них не оприлюднювалися.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua