Гриценко: Український парламент готується схвалити закон, який дозволить приватизувати ГТС України


Гриценко: Український парламент готується схвалити закон, який дозволить приватизувати ГТС України

Парламентська більшість вже наступного тижня має намір схвалити закон, який дасть змогу уряду України змінити форму власності національної газотранспортної системи (ГТС), стверджує народний депутат України від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

В ефірі телепередачі "Шустер Live" у п'ятницю ввечері він зазначив, що наступного тижня, який буде останнім сесійним перед парламентськими канікулами, провладні фракції хочуть схвалити законопроект № 7562, який фактично скасує заборону на будь-які дії щодо зміни форми власності ГТС.

14 січня 2011 р. у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду", внесений Кабінетом міністрів. Він передбачає, серед іншого, надати Кабміну право самому визначати перелік підприємств магістрального трубопровідного транспорту, чия приватизація або реорганізація заборонена - пропонується доповнити відповідною нормою ст. 7 закону "Про трубопровідний транспорт".

Цією статтею передбачено, що "реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються. Відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, передача їх з балансу на баланс, в концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, передачу до статутного фонду інших юридичних осіб основних фондів та акцій таких підприємств, вчинення інших дій, що можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій НАК "Нафтогаз України" , дочірніх та заснованих нею підприємств і газосховищ забороняються, крім випадків, коли результатом таких дій є створення державних підприємств, сто відсотків яких перебувають у державній власності України. Дія цієї частини не поширюється на об'єкти житлового фонду державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, НАК "Нафтогаз України ", її дочірніх підприємств і підприємств, заснованих за участю вказаної компанії".

Як повідомлялося, глава правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив у четвер, що "Газпром" може піти на зниження ціни газу для України у разі схвалення рішення про злиття з НАК "Нафтогаз України".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua