Україна не відмовиться від атомної енергетики


Україна не відмовиться від атомної енергетики

У найближчі 30 років в України не буде можливості відмовитися від ядерної енергетики. Про це заявив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

"В Україні на 15 атомних енергоблоках виробляється близько 50% всієї електроенергії країни. А за найбільш оптимістичних прогнозів альтернативні джерела енергії навряд чи становитимуть більше 5-7% у загальному енергобалансі України", - зазначив глава компанії.

Недашковський підкреслив, що після аварії на японській "Фукусіма-1" був введений особливий режим на українських станціях, проведені протиаварійні тренування, вжиті довгострокові заходи з підвищення безпеки. "Крім того, до середини жовтня ми маємо намір провести разом з європейськими країнами так звані стрес-тести. Вони припускають поглиблений аналіз безпеки з урахуванням усіляких природних катаклізмів", - додав він.

Президент Енергоатому нагадав, що на всіх 15 українських ядерних енергоблоках проведена істотна модернізація: "У середині 1990 експерти МАГАТЕ і наші фахівці підготували так звані "зелені книги", в яких були враховані всі недоліки. І з 2002 по 2010 рік ми виконали програму щодо їх усунення".

Недашковський підкреслив, що в Україні створена унікальна система підготовки персоналу для АЕС: "Тільки у нас на кожному енергоблоці є до 10 змін ліцензованого персоналу, тоді коли в світі зазвичай - 6-7".

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що альтернативи атомній енергетиці в Україні немає. За його словами, українські АЕС розташовані у сейсмічно безпечній зоні, тому ситуація, яка призвела до аварій на АЕС у Японії, Україні не загрожує.

Як відомо, наразі в Україні діють Рівненська, Хмельницька, Південно-Українська та Запорізька АЕС. Вони перебувають в управлінні НАЕК "Енергоатом".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua