Експерти: насувається найбільший в історії фінансовий колапс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: насувається найбільший в історії фінансовий колапс

Фондовий ринок
19646
Згідно з оцінкою одного з найбільших прогнозистів в США, вже наступного року варто очікувати на обвал на світових ринках, що спровокує великомасштабні бойові дії.
Відомий в США провісник світової кризи 2008 року, в минулому провідний аналітик однієї з найвпливовіших у світі фінансових компаній Goldman Sachs Чарльз Неннер виступаючи в ефірі телеканалу Fox, заявив, що в кінці 2012 року вибухне світова війна, яка призведе до найбільшого економічного колапсу. Експерт порадив своїм клієнтам вже зараз починати позбавлятися цінних паперів (акцій, облігацій і т.д.), оскільки під час передбачених їм трагічних подій неминуче впадуть всі фінансові ринки світу.
Згідно з прогнозом Неннера, який наводить портал "Біржовий лідер", в самому кінці 2012 року повинен відбутися рекордний обвал Індексу Доу Джонса - він опуститься до рівня 5000. Для порівняння: у розпал останньої фінансової кризи, в березні 2009 року, падіння зупинилося на рівні 6,547.
Перед катастрофою індикатор досягне рівня 13000, після чого і почнеться різкий спад, який прийде на зміну дворічному стабільному зростанню фондового ринку. Неннер, якого в США називають ринковим пророком, прогнозує, що падіння триватиме кілька місяців, приблизно з середини наступного року. Тому всім великим гравцям на ринку (насамперед пенсійним і хеджфондам, а також великим корпораціям і всім серйозним інвесторам) необхідно дочекатися максимального підйому індексу (до 13 тисяч) і після цього відразу ж виходити з ринку. Максимум зростання ринку, згідно з прогнозом Чарльза Неннера, припаде на 2011 рік.
Масовий обвал триватиме протягом 2-3 років. Головною і єдиною причиною спаду, на думку експерта, стане зміна циклів - "війна" і "мир". Тобто уряди будуть активно інвестувати кошти в війни, бажаючи стимулювати власний економічний розвиток за рахунок нарощування ВПК.
Експерти академії трейдингу Masterforex-V вважають, що в ефірі телеканалу Fox був озвучений не просто прогноз. Фінансист та інвестор рівня Неннера не стане ризикувати своєю репутацією заради погоні за сенсацією і хвилинною популярністю, яка у нього і так є. Це або попередження для своїх, або частина програми із запуску нового ведмежого тренда. Друге навіть більш переважно.
Аналітики звертають увагу, що такі фінансові велетні як Goldman Sachs (Чарльз Неннер нехай і колишній, але все-таки її співробітник) не завжди намагаються слідувати кон'юнктурі ринку, вони самі здатні її визначати. Іншими словами, вони в змозі створювати тренди. Тому прогноз Неннера - це не вгадування і навіть не розрахунок, це підготовка громадської думки, потрібних настроїв в середовищі інвесторів і трейдерів.
При цьому експерти звертають увагу, що прорахувати тенденції у світовій політиці зараз не так вже й складно. Події в Тунісі, Єгипті і особливо в Лівії показали, наскільки міцна влада в нафтоносному регіоні. Вже зараз зрозуміло, що ланцюгова реакція "арабських революцій" з їх непередбачуваними наслідками навряд чи закінчиться.
У цій ситуації можливі, мінімум, два ймовірних сценарії - і обидва ведуть до ескалації ситуації. Як вважають аналітики, перший сценарій полягає в тому, що поки повстання відбуваються в країнах, що є незначними експортерами енергоносіїв, дефіцит покривають Саудівська Аравія, Іран і Росія. Але коли "революціонери" доберуться і до них, то знадобиться іноземна інтервенція (або на допомогу повсталим, або на противагу їм - залежить від ставлення владного режиму з США та ЄС). Лівія - лише приклад, який підштовхує до подібного висновку. Тоді шокуючий прогноз про великі військові дії, аж до 3 світової війни, не здадуться фантазією аналітика.
Другий сценарій полягає в тому, що з нафтою буде все відносно добре, але зате "арабські революціонери", зіткнувшись з численними проблемами у внутрішній політиці, захочуть провчити Ізраїль. Їх, з ісламської солідарності, обов'язково підтримають усі в регіоні (включаючи шиїтський Іран і навіть натівську Туреччину). Америка, природно, прийде на допомогу сіоністській державі, і буде недовга (згідно з Неннером - менше року), але досить капіталомістка війна, яка, як і колишні війни на Близькому Сході, призведе до обвалу фінансових ринків.
Тим часом не всі аналітики згодні з тим, що третя світова війна можлива. Коментуючи прогноз Неннера, директор зі зв'язків з громадськістю ФГ "Калита-Фінанс" Олексій В'язовський зазначив "Новому Регіону", що подібні припущення про третю світову війну є вкрай малоймовірними.
"За великим рахунком, на сьогоднішній день поки що не існує реального супротивника США, який міг би зав'язати проти американців глобальну війну. Інша справа, що бюджети на оборону, дійсно, будуть з року в рік, рости як в розвинених країнах, так і в тих, що розвиваються. Нинішніх локальних конфліктів більш ніж достатньо, для того щоб американський ВПК міг себе забезпечити новими замовленнями. А ось від більших військових зіткнень американська економіка навряд чи щось виграє", - вважає експерт.
Разом з тим він згоден, що фінансові ринки в найближчі два роки можуть очікувати на великі потрясіння.
"Подібний різко негативний сценарій розвитку подій ми не виключаємо. Але причини для реалізації такого варіанту ми пов'язуємо з іншими факторами, що лежать скоріше в суто економічній (точніше навіть у фінансовій) площині", - відзначає В'язовський.
За його оцінкою, потенційним спусковим гачком до обвалу світових фондових індексів може служити процес повсюдного посилення монетарної політики в світі.
"На тлі глобального зростання інфляційних ризиків в найближчі квартали уряди як розвинених, так і тим більше країн, що розвиваються, змушені будуть почати підвищувати відсоткові ставки і вилучати надлишкову ліквідність з фінансової системи. Чим це загрожує фондовим ринкам, що росли останні два роки виключно на притоці все нових порцій "свіжонадрукованих" доларів, здогадатися нескладно. Банки та інші фінансові інститути почнуть фіксувати позиції і виводити кошти з ринків для покриття кредитів, що подорожчали", - прогнозує експерт.
Разом з тим він додає що подібна реакція неминуче призведе до зниження фондових індексів, і передбачити масштаб падіння вкрай складно.
"Як би там не було, цілком можливо, що на наших очах закінчується епоха дешевих грошей. Ймовірність різкого обвалу фондових індексів в найближчі два роки дійсно існує, але пов'язана вона з неминучістю рано чи пізно приводити грошово-кредитну політику світових Центробанків у відповідність до поточних інфляційних реалій", - підсумовує експерт.
За матеріалами:
Maanimo.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас